štvrtok , 18 apríla 2024

Zomrela len 56 ročná vedúca sociálnej starostlivosti v Bánskej Bystrici

V posledných dňoch zastihli Bystričanov dve smutné správy. 27. januára náhle zomrela dlhoročná pracovníčka MsÚ – vedúca oddelenia služieb dlhodobej starostlivosti Beata Styková (†56)  a 1. februára náhle zomrel spevák, bývalý zamestnanec MsÚ v Banskej Bystrici a viceprimátor Robo Kazík (†73).

V utorok 2.februára 2021 mala pani Beata Styková pohreb. Mesto Banská Bystrica rodinám oboch zosnulých vyjadrilo úprimnú sústrasť:

„Aj napriek tomu, že smrť je súčasťou života, vždy nás hlboko zasiahne a bolí. O to horšie je, keď príde nečakane a týka sa ľudí, ktorých si vážime a máme radi.

Dnes sa lúčime s dlhoročnou zamestnankyňou Mestského úradu v Banskej Bystrici, našou kolegyňou, priateľkou a výnimočnou ženou, Beatkou Stykovou. Pracovala ako vedúca oddelenia služieb dlhodobej starostlivosti. Jej vzťah k seniorom a k zdravotne znevýhodneným obyvateľom nášho mesta išiel vysoko nad rámec plnenia si pracovných povinností. Skúsenosť, empatia, nasadenie, ochota pomôcť, a predovšetkým ľudskosť.

Prečo zomrela zamestnankyňa MsÚ?

Faktom je, že tých, čo poznali Beatu Stykovú a Roba Kazíka, ich náhla smrť v krátkom slede za sebou šokovala. Kým u populárneho speváka išlo pravdepodobne o infarkt, v prípade dlhoročnej zamestnankyne MsÚ bolo príčinou smrti pravdepodobne ochorenie COVID 19.

Aj napriek tomu, že podstúpila prvé očkovanie na Covid-19, na ktoré mala nárok ako pracovníčka kritickej infraštruktúry, druhú dávku vakcíny už nestihla. 

zdroj: https://www.bystricoviny.sk/spravy/kratko-po-sebe-nahle-zomreli-dvaja-bystricania-zamestnankyna-msu-dostala-covid-po-ockovani/

   Send article as PDF   

Check Also

Ďalšia nečakaná smrť moderátorky, zomrelna na aneuryzmu ako aj iní herci a moderátori, ktorí boli očkovaní

Keď chceli biznis a čo najviac ľudi zaočkovať, vtedy zverejňovali mená každého úmrtia a každého …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *