V Rusku zatvárajú vo veľkom pobočky bánk, cieľ je prechod na digitálne peniaze a všetko robiť z mobilu

V RUSKU VŠETKO PODĽA PLÁNU
V Austrálii zatvárajú dlhodobo pobočky, podobne aj v EÚ. Aktuálne sa pridáva Rusko, každý si samozrejme udáva iné dôvody.

Celkovo bolo v apríli zatvorených 101 kancelárií , povedal pre RIA Novosti Maxim Osadchiy, vedúci analytického oddelenia BKF, s odvolaním sa na údaje z centrálnej banky. Podľa neho k 1. máju klesol počet pobočiek na 24 347 najmä vďaka Sberbank, ktorá zlikvidovala naraz 49 pobočiek.

Najviac utrpel Tomský región, ktorý prišiel o 12 bankových kancelárií. Ďalej nasledujú Tatarstan (-10) a Petrohrad (-9). Ak si však zoberieme prvé štyri mesiace tohto roka, nesporným lídrom v antiratingu bolo Územie Stavropolu, kde bolo zatvorených 64 bankových pobočiek. Celkovo úverové inštitúcie v tomto období zlikvidovali 171 úradov.

Je pozoruhodné, že za celý rok 2023 bola v Rusku otvorená iba jedna pobočka banky. Takéto štruktúry sa však aktívne vytvárali na okupovaných územiach Ukrajiny. Promsvyazbank, TsMRBank, IS Bank a RostFinance tam teda otvorili 296 svojich pobočiek, povedal Osadchiy. Celkovo v týchto regiónoch pôsobí k 1. máju 503 pobočiek bánk.

Zisky 20 ruských bánk z top 50 v prvom štvrťroku 2024 prudko klesli . Konkrétne pre banku Pochta klesla 31,2-krát (na 190 miliónov rubľov), Zenit Bank – 7,5-krát (na 174 miliónov), HKF Bank – 5,5-krát (na 815 miliónov). Zisk Alfa Bank sa znížil viac ako trikrát na 8,5 miliardy rubľov, VTB a Sovcombank – 2,8-krát, na 35,2 miliardy a 11,4 miliardy rubľov. resp.

Úverové inštitúcie vysvetlili pokles obchodných marží sankciami, rastúcimi sadzbami a platbami nadmernej dane zo zisku, známej aj ako „vojnová daň“.

Ziskovosť bankového podnikania v Rusku klesá: za posledný rok banky zvýšili aktíva o 20 % a celkový rast štvrťročného zisku bol len 2 % (údaj sa zvýšil na 899 miliárd rubľov), poznamenal riaditeľ skupiny. ratingových finančných inštitúcií NKR, Yegor Lopatin.
Napriek tomu sa práve rast aktív úverových inštitúcií „stane jednou z kľúčových hybných síl ziskov bánk“, avšak toto číslo môže byť nižšie ako v roku 2023 a predstavovať 3,1 bilióna oproti 3,3 biliónom rubľov, predpovedala NKR. .
   Send article as PDF   

Check Also

V Rusku sa koná ekonomické fórum, vstupné takmer 20 000 dolárov a negatívny PCR test podmienka

V Rusku sa koná v St. Peterburgu 5-8.6.2024. Plné označenie Saint Petersburg international economic forum …

One comment

  1. a čo bs tými, ktoré sú panelové, tehlové, tie nezatvarajú?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *