USA má biologické laboratória nielen na Ukrajine, ale aj v Gruzínsku

Rusko už v roku 2018 obvinilo USA, že v Gruzínsku majú laboratória so zakazanými biologickými zbraňami (vírusy, baktérie). Menované laboratórium bolo vybudované USA v roku 2013 v Gruzínsku a pomenované podľa amerického senátora Richarda Lugara. i

Objavili sa materiály, ktoré tvrdili, že v laboratóriu robia experimenty na ľuďoch a 73 mali zomrieť pri testovaní nejakého lieku v rokoch 2015-2016.

Ruský generál obvinil Gruzínsko a jeho Lugar laboratórium, že je zodpovedné za vysoký výskyt vírusových ochorení na juhu Ruska od roku 2007, práve na hraniciach s Gruzínskom.  Generál taktiež poukázal na rozšírenie prasacieho vírusu v roku 2007 z Gruzínska, ktorý spôsobilo obrovské škody ruskému farmarskému priemyslu. 

Uniknuté dokumenty obsahovali aj materiál, v ktorom sa písalo o patentoch, v ktorých sa spomínalo, že na šírenie umelo upravených vírusov  a baktérií sa používali drony. Tie šírili pomocou umelo nakazeného hmyzu rôzného druhu.

https://apnews.com/article/public-health-north-america-health-ap-top-news-in-state-wire-0cf158200e674f41bd3026133e5e043d

Gruzínsko na juhu susedí s Ruskom. Prezidentom Gruzínska do roku 2013 bol Micheil Šaakašvili. Práve do roku 2013, kedy sa začal majdán na Ukrajine. A práve v roku 2013 bolo postavené aj biologické laboratórium v Gruzínsku.

Potom Šaakašvili na pár rokov utiekol do USA. V roku 2015 odišiel na Ukrajinu, kde získal občianstvo a pôsobil ako vysokopostavený politik v Odese. Práve v Odese sa v roku 2020 vyskytol záhadný prípad nakazenia antraxom, čo je smrteľná biologická zbraň. Ako sa to stalo doteraz nie je vysvetlené. V oktobri 2021 bol Šaakašvili zatknutý.

Šaakašvili s Porošenkom

   Send article as PDF   

Check Also

V Ukrajine sa človek nakazil antraxom, unikol z laboratória?

3.augusta 2020 sa na Ukrajine, v oblasti Odesa vyskytala nákaza smrteľným antraxom. Prípad prebehol médiami …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *