štvrtok , 25 júla 2024

Ukrajinci odchádzajú húfne na dovolenky do vojnovej Ukrajiny, zbláznili sa?

Možno to príde divné len mne, ale v živote som nepočul, aby niekto chodil na dovolenky do vojnovej zóny.
❓ Počuli ste o nejakých Sýrčanoch odchádzajúcich na leto k rodine do Damašku, aby si oddýchli?
❓ Alebo keď počas druhej svetovej utekali niektorí pred Hitlerom do Ameriky, chodili sa potom príležitostne do berlínskych kúpeľov rehabilitovať?
🤷‍♂️ Asi nie, vojnový utečenec totiž uteká pred vojnou a prenasledovaním a vrátiť sa určite nechce. A takých podporovať treba, hlavne ženy a deti, ktoré nemajú kam. Ale ako môže byť niekto označený za vojnového utečenca, keď odchádza dovolenkovať do krajiny, z ktorej utiekol? A to za peniaze, ktoré dostal na podporu toho, že je utečenec?
💸 Vlády, ktoré toto podporujú a bez kontroly rozdávajú peniaze vlastných občanov cudzím využívačom si nezaslúžia vládnuť a zvrhnúť by ich mali občania sami. Politici sa v pekných oblekoch stále vyhovárajú, že pre vlastných nikdy nič nie je a že si majú uťahovať opasky. No akonáhle ide o cudzích, vtedy je peňazí dosť a dokola sa opakuje slovo solidarita. Podľa prieskumu však bolo pre dovolenku tento rok rozhodnutých len 44% občanov, zvyšok nevie, či si to bude môcť dovoliť. Čiže vyše polovica národa stráda a šetrí, no zároveň z daní platí dovolenky cudzincov vo vojnovej krajine. Bizár.
☝️ Ale ako vravím, nič proti skutočným utečencom, ktorých je však zdá sa menej, než sme počítali. A vlastne ani tým dovolenkárom sa nedá nič vyčítať. Napokon, ako sa hovorí: blbý, kto dáva, blbší, kto neberie…
Česko posiela na Ukrajinu zbrane za 400 000 000 a dôchodcovia nemajú adekvátne dôchodky.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cesko-posle-na-ukrajinu-dalsi-zbrane-40388536
   Send article as PDF   

Check Also

Napriek sankciám viaceré štáty EÚ vyvážajú do Ruska množstvo oblečenia

MOSKVA 5. apríla – RIA Novosti. Kazachstan, Mjanmarsko, Rumunsko, Chorvátsko, Arménsko, Turecko, Bulharsko a Južná Kórea …

One comment

  1. Čítal som aj o tom, že Sýrčania z Nemecka si veselo cestovali na výlety do Sýrie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *