utorok , 16 apríla 2024

Ukrajina: Svetoví výrobcovia zbraní rekordne zarábajú na vojne – 1.časť

Média strašia ľudí, pôsobia na city a v pozadí najväčšie zbrojarské firmy dosahujú rekordné príjmy a zarábajú na vojne a utrpení. Média vytvorili oxymorony: “humanitárne vyzbrojovanie Ukrajiny”. Prečo nie? Veď akcionármi médií sú akcionári najväčšich zbrojarských firiem. Najväčšie zbrojarské firmy utržili už vyše 381 000 000 000 dolárov z predaja vojenskej techniky obom stranám konfliktu.

Od začiatku konfliktu začali štáty vo veľkom nakupovať vojenskú techniku a tú darovať Ukrajine. Samozrejme, že zbrojarské firmy pod cenu nepredávajú a práve naopak. EÚ oznámila, že nakúpi a daruje Ukrajine vojenskej techniky v hodnote 450 000 000 EUR. USA tento rok dala do vojenskej techniky 350 000 000 dolárov na “pomoc” Ukrajine a za 650 000 000 dolárov dali minulý rok.

USA a NATO dali Ukrajine 17 000 protitankových zbraní a 2000 Stinger protilietadlových striel. Vyzbrojuje však aj Austrália, Kanada, Turecko, Veľká Británia.

Americká firma Lockheed Martin zarába na predaji protitankových striel Javelyn.
zdroj: https://asia.nikkei.com/Politics/Ukraine-war/Secret-to-Ukraine-s-fierce-resistance-Javelin-antitank-missiles

Práve Lockheed Martin je najväčšim vojenským dodávateľom na svete. 24.februára 2022 začala vojna na Ukrajine útokom Ruska. Práve v tento začali výrazne rásť akcie firmy Lockheed Martin.

A kto je najväčšim akcionárom Lockheed Martin? Tie isté firmy, ktoré sú najväčšími akcionármi médií, farmaceutických firiem. Ako inak State street corporation, BlackRock, The Vanguard.

zdroj: https://finance.yahoo.com/quote/LMT/holders?p=LMT

O Blackrocku a zbrojárskom priemysle sme písali tu:
https://www.inenoviny.sk/eu-pomaha-ukrajine-zbranami-a-vojenskym-arzenalom-a-profituje-blackrock/

Akcionári médií a farmaceutických firiem:

https://www.inenoviny.sk/media-vlastnia-ti-isti-co-farma-firmy/

Dokonalý biznis plán. Štáty a tým pracujúci občania platia za zbrane pre Ukrajinu. Peniaze idú súkromným firmám s obrovskými ziskami. Ukrajina je devastovaná, utekajú ľudia. Tým pomáhajú a financujú ich nie zbrojarské firmy a akcionári týchto firiem, ale znova štáty a pracujúci ľudia. Dokonalý plán ako ešte viac zbedačiť štáty a ich občanov a tým sa ešte viac priblížiť ku korporátnemu fašizmu, otroctvu a biede.

https://theconversation.com/ukraine-the-worlds-defence-giants-are-quietly-making-billions-from-the-war-178806

   Send article as PDF   

Check Also

Podvodník Fico aj Orbán zradili národ a nasypú miliardy EUR do bezodnej diery a vojnovej mašinérie, výsledkom bude bieda nielen Slovenska, ale aj EÚ. Minulosť podvodníka Zelenského a Židov v jeho okoli.

Vojna bude dovtedy, dokedy ju psychopatické mozgy na čele štátov budú podporovať a živiť. Výsledkom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *