utorok , 16 apríla 2024

Uhríka a podvodníka zo SMER-SD Jahnátka spájajú Komjatice

Milan Uhrík má trvalé bydlisko v obci Komjatice pri Nitre. Tie sa preslávili kauzami ministra hospodárstva Jahnátka, ktorý svojím rodákom prideľoval funkcie. Jahnatek(SMER-SD) si svojich ľudí dosadil na ministerstvo, kde zodpovedali za eurofondy aj kontrolu.

https://domov.sme.sk/c/6947138/jahnatek-dava-funkcie-svojim-zoznam-rodakov-a-pribuznych.html

Je verejným tajomstvom, že oligarchovia SMERu-SD vytvorili nielen Pellegriniho, ale stali aj pri zrode Republiky. Tam si dosadili viaceré blízke osoby, jednou z nich má byť práve Uhrík. Počuli ste niekedy o kauze, ktorú vytiahol Uhrík alebo jeho ľudia na SMER-SD? Ako podali trestné oznámenie? Ako sa zaujímali o kšefty a rozkrádačky SMERákmi? Všimli ste si ako Uhrík, ale aj Kotlebovci spia a robia minimum na pomoc občanom počas COVID terroru?  Nie je to náhoda. Majú právnikov, majú milióny…užívajú si ich a sú ticho…z času na čas sa posťažujú vo svojom kulturblogu, na ktoré sa im tiež skladajú ľudia. Veď tie ich tisicové platy sú také nízke…

Odkedy je Jahnátek ministrom, vedúce miesta nezískali len jeho synovec Lukáš Peško a neter Petra Bohunová. Podozrenia z rodinkárstva a protekcionizmu sú širšie a viažu sa na štvortisícovú obec Komjatice (okres Nové Zámky), odkiaľ minister pochádza.

Komjatičanom je aj bývalý colník Marek Gocník, ktorý sa za Jahnátka stal šéfom útvaru implementácie programov regionálneho rozvoja, teda eurofondov.

Vláda ho vymenovala aj na ďalšie vplyvné miesto, je členom Rady Slovenského pozemkového fondu, ktorý spravuje obrovské majetky.

Gocník sa u Jahnátka už raz zamestnal ako šéf odboru, keď bol ministrom hospodárstva. Ďalším Komjatičanom vo vysokej funkcii je Ľudovít Koppan. Po Jahnátkovom nástupe prevzal vedenie sekcie kontroly a vládneho auditu. Aj on sa už Jahnátkovi osvedčil za predchádzajúceho ministrovania (2006 – 2010), keď šéfoval oddeleniu kontroly.

V obci má rodinu

Jahnátek podľa katastra v Komjaticiach stále vlastní nehnuteľnosti. Jeho brat Július Jahnátek je miestnym poslancom za Smer.

Komjatický Smer vedie Karin Jaššová, ktorá je aj okresnou podpredsedníčkou strany. Keď bol Jahnátek ministrom hospodárstva, pracovala tam ako šéfka odboru strategických investícií.

Jaššovej manžel je miestnym poslancom za Smer. Na ministerstve pôdohospodárstva teraz pracuje Jaššovej švagor a v úradnom telefónnom zozname je aj ďalší muž, ktorý má nie veľmi bežné priezvisko Jaššo. V zozname ministerstva boli donedávna aj Ľudovít a Michal Gráfovci. Ich krstným otcom je Jahnátek, ktorý býva rovnako ako oni v Nitrianskych Hrnčiarovciach.

V tlačovom odbore u Jahnátka sa po voľbách zamestnala aj Andrea Halászová – sestra Jany Halászovej, ktorú Plus 7 dní odfotil pri družnej rozlúčke s premiérom Robertom Ficom zo Smeru.

Minulý týždeň sme upozornili, že syn ministrovej sestry Lukáš Peško má na starosti kontrolu eurofondových projektov v Bratislavskom kraji a neter Petra Bohunová šéfuje oddeleniu prevádzky a registratúry.

Práve o Jahnátkovi sa na juhu hovorí ako o osobe, ktorá vybavovala štátne zákazky….

Rodinkárstvo a protekcionizmus – to vyčítajú exministrovi Ľubomírovi Jahnátkovi už roky. K tomu sa pridali pochybnosti o majetku. Začiatkom júla 2006 predstavil Robert Fico svoju prvú vládu a v nej sa stal ministrom hospodárstva neznámy Ľubomír Jahnátek. Dovtedy bol šéfom Plastiky Nitra, ktorú majetkovo kontroloval podnikateľ Juraj Široký. Toho médiá aj mnohí politici označovali za mecenáša Ficovej strany Smer. Vtedy sa však ešte nevedelo, že viac ako Široký bol Jahnátkovi blízky jeho dlhoročný priateľ a majiteľ súkromnej bezpečnostnej služby Bonul Miroslav Bödör. A s tým mal teda kšeftov požehnane. Firma Jahnátkovej susedky Petry Bödörovej z jeho bydliska v Nitrianskych Hrnčiarovciach obnovovala za predraženú sumu na ministerstve fasádu. Miroslav Bödör so svojou firmou Bonul budovy ministerstva strážil za 133-tisíc eur ročne a minister od ďalšieho roka počítal so strážením za 890-tisíc eur. A tak by sme mohli pokračovať.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/jahnatkovce-smeracky-politik-postaral-rodinu-stavia-jeden-dom-druhym

Všetci “národovci” alebo skôr podvodníci sa zišli v Komjaticach

Luxus a majetky podvodníka Jahnátka:

https://plus7dni.pluska.sk/domov/jahnatkovce-smeracky-politik-postaral-rodinu-stavia-jeden-dom-druhym

Bol to práve Jahnátek, ktorý udelil dotácie protivníkovi Kotlebu – Lunterovi.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/idu-mu-krku-kotlebovho-protikandidata-zupnych-volbach-vytiahli-tucnu-dotaciu

 

Jahnatek a Komjatice: https://domov.sme.sk/c/6947138/jahnatek-dava-funkcie-svojim-zoznam-rodakov-a-pribuznych.html

Uhrík a Komjatice:

https://domov.sme.sk/c/20404837/mozny-buduci-nitriansky-zupan-co-ma-za-sebou-extremista-uhrik.html

Doplnenie: september 2022. Náš článok a dedukcia bola víziou a predpoveďou? nie…hrou a klamstvom na občanov. Práve september 2022 je dátum, kedy Republika a SMER-SD ohlásili spoluprácu.

 

   Send article as PDF   

Check Also

Lívia nikdy nepracovala a chce ísť rozhodovať o pracujúcich a ich živote do EÚ parlamentu

Je to zvláštne. Údajne vyspelý svet si vyberá na svoje riadenie tých najneskúsenejšich a najnevzdelanejších.  …

3 komentáre

  1. centralna rotschieldova banka

    pokial budu svetu vladnut peniaze aich majitel Rtschield bude mat pravo tlačit menu statom dovtedy bude jedno kto bude hlasovat za jeho zakony uhrik neni vynimka a patri tiež do maštae barona rotschielda .

    • nepatrí. Republika. LSNS su autenticke partie vlastencov so vsetkymi chybami co k tomu patria, plynucimi z toho ze ich Rothschild financne nepodporuje.
      Naproti tomu HaRabin, Taraba a podobná háveď…

  2. Uhrík je zradca, a kto zradil raz, vždy bude zrádzať! Bol by vynikajúci donášač pre ŠtB…Poznám Komjatice, medzi Nitrou a NZ…Samí potkan…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *