nedeľa , 16 júna 2024

Uhrík začínal v mladežnickej organizácii Dzurindovej SDKÚ

Nová Generácia bola mládežníckou organizáciou SDKÚ, bola prozápadná, konzervatívno-liberálna a financovaná aj zo zahraničia.

On sám bol pritom kedysi niekoľko rokov členom mládežníckej organizácie SDKÚ Nová Generácia (NG), ktorá bola rovnako ako strana Mikuláša Dzurindu vyslovene prozápadná a okrem iného financovaná aj zo zahraničia.

Informáciu o pôsobení Uhríka v štruktúrach SDKÚ nám potvrdilo niekoľko zdrojov a nakoniec aj samotný líder Republiky. Až doteraz to zatajoval. Nezmieňuje sa o tom v životopise, ktorý poskytol Národnej rade SR, ani na svojej vlastnej webovej stránke.

Uhrík bol podľa našich informácií členom Novej Generácie minimálne v rokoch 2010 až 2012, teda v čase, keď bola SDKÚ vedená Mikulášom Dzurindom súčasťou vládnej koalície.

Na facebookovej stránke Novej Generácie ešte aj dnes možno nájsť Uhríkovu fotografiu, zverejnenú v novembri 2010, s jednoduchým popisom „Milan Uhrík – 25 rokov, PhD. študent odboru Elektrické stroje na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave a podnikateľ“.

V tej istej galérii mu robia spoločnosť ľudia ako Iveta Radičová, Miroslav Beblavý či bývalí členovia NG ako exminister obrany Martin Fedor a poslanec Viliam Novotný.

Nešlo o občianske združenie, Nová Generácia bola súčasťou štruktúr SDKÚ a jej existencia vyplývala zo stanov strany. Organizácia žila najmä z darov, financovať ju pomáhali napríklad nemecké nadácie Konrad-Adenauer-Stiftung a Hanns Seidel Stiftung.

„Osobne som sa s nim prvýkrát stretol v Piešťanoch na jednom našom predvolebnom mítingu v roku 2014. Kedy presne vstúpil do strany, neviem, ja osobne som ho začal ako člena s potenciálom vnímať niekedy v roku 2014,“ povedal nám podpredseda ĽSNS Martin Beluský.

O Uhríkovi sa dlhodobo šušká, že je nástrojom “deep statu a tajných služieb”. O tom by mohlo svedčiť aj riadenie Republiky viacerými “tajnými”: Peter Pukan, Ondrej Ďurica, Ján Rejda, Jozef Viktorin.

Je zaujimavé, že za 1-2 sa Uhrik prepracoval až na úroveň pravej ruky Kotlebu. Všetky súkromné rozhovory vykonával v dvojici s Kotlebom.

Ak si dáte priezvisko Uhrík do zoznamu ŠTB, tak tam nájdete množstvo zápisov.
Množstvo krokov Republiky je nepochopiteľných. Najmä proticovidová politika a najväčšieho COVID fanatika majú vo vedení strany v oblasti zdravotníctva.
https://www.inenoviny.sk/?s=covid+urban

Harabin o Kotlebovcoch ako o projekte CIA:
https://zemavek.sk/podla-harabina-lsns-zradza-zaujmy-slovakov-europoslanec-uhrik-reaguje-na-svoje-hlasovanie-o-tzv-spehovacom-zakone/

zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/tuamxYK/milan-uhrik-zatajil-ze-bol-dva-roky-medzi-prozapadnymi-mladeznikmi-sdku-az-potom-otocil-a-presiel-k-lsns/

   Send article as PDF   

Check Also

Ficova vláda pokračuje v šikanovani ľudí a prenasledovaní ľudí za názory

Všimnite si článok, prokurátor v tomto prípade bol sám činný. Podal obžalobu na predajcu drevených …

One comment

  1. aj ja som skocil vo viacerych firmach. nesplnili moje ocakavania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *