sobota , 23 októbra 2021

Tomáš Szalay – blízky gorile a ŠTBákovi Zajacovi a SaS očkuje Slovákov a spolupracuje s SaS

Správy z roku 2017:

Druckerovi má v zdravotníctve radiť bývalý člen Zajacovho tímu!!

Novou posilou tímu ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smer-SD) má byť od júla šéf Tomáš Szalay. „Počítam s pánom Szalayom v rámci Inštitútu zdravotnej politiky.
O Szalayovi minister uvažuje aj ako o prípadnom šéfovi Inštitútu zdravotnej politiky.

Drucker a Szalay

Szalay bol členom reformného tímu exministra Rudolfa Zajaca – (začiatok privatizácie ziskových oddelení nemocníc…) Smer tieto reformy viac krát kritizoval a za stav zdravotníctva obviňoval vládu Dzurindu i Radičovej – Zajacove aj Uhliarikové „reformy“, lepšie povedané zákonom zlegalizované zlodejstvá. (Na scénu sa vrátil i sám Rudolf Zajac, stal sa súčasťou týmu pre zdravotníctvo v SaS)
Tak isto Szalay viackrát kritizoval predchádzajúce vedenie rezortu, ktoré viedli nominanti Smeru.

Teraz sa neuveriteľné zhodnú, možno ich tlačí čas, rok 2018 sa blíži. „Myslím si, že aj jeho názor a jeho skúsenosti môžu obohatiť tím, “ povedal Drucker. Dohodu s ministrom Szalay zatiaľ podpísanú nemá. „Dohodli sme sa, že sa asi dohodneme. Sme v pomerne veľkej zhode,“ povedal Szalay.

Najabsurdnejšie na celej veci je to, že za vlády Ivety Radičovej, boli Drucker a Szalay poradcovia vtedajšieho ministra Ivana Uhliarika (KDH) prezývaného Pentliarik!!
Prečo Pentliarik? Svojho času minister zdravotníctva Uhliarik mal rokovať v sídle Penty s Hačšákom a Matákom, čomu by nasvedčovalo aj ovládnutie rezortu zdravotníctva ľuďmi z Penty a z ich zdravotnej poisťovne Dôvera:
Riaditeľkou sekcie liekovej politiky sa stala Gajdošová (z Dôvery). Riaditeľom štátnej Všeobecnej zdravotnej Faktor (z Dôvery). Šéfom úradu pre dohľad Gajdoš (z Penty). Vedúcim odboru kategorizácie liečiv Tekel (z Dôvery). Šéfom odboru informatiky Kažík (z Penty).
Za aké zásluhy dostala rodinná firma Uhliarikovcov štátnu dotáciu (peniaze daňových poplatníkov), bez mala 500 000 eur?

Šéf Penty Haščák sa raz vyjadril, že Penta bude do roku 2018 hráčom číslo jeden v zdravotníctve.

zdroj:

http://www.idemvolit.sk/896-kauza/byvaly-clen-zajacovho–timu–ide-radit-druckerovi/

http://www.topky.sk/cl/100535/1546799/Odbornici-radia-Druckerovi–TAKTO-sa-zvysi-transparentnost-slovenskeho-zdravotnictva

https://www.aktuality.sk/clanok/306740/komentar-daga-danisa-ako-kdh-posluzilo-pente/

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/stedre-dotacie-exministra-uhliarika-statisice-vinic.html

 

Check Also

Richard Muller zrušil koncert v Galante, nesúhlasil so segregáciou ľudí

  Zdroj: https://www.facebook.com/richardmullerpage/posts/375866310570205 Primátorom Galanty je Peter Paška. Ten kandidoval s podporou strany SMER-SD. Napriek …