piatok , 19 apríla 2024

Starý otec Natanyauha, izraelského premiéra bol vrcholný sionista, dejiny Izraela

Len štát a národ, ktorý má históriu, hierarchiu, dobre ohodnotených mysliteľov  môže prežiť. Židia to vedia a všetko toto zabezpečujú stáročia, bez výraznejšich zmien. Naivný človek si myslí, že pánovnici sa dostali na trón z vôle ľudu a hlasovania. Tieto nezmysly sa nám snažia vtĺcť do hlavy aj podvratné média, aby sme si nemysleli, že všetky procesy sú dokonale plánované a organizované.

Netanyauhov starý otec Nathan Mileikowsky (August 15, 1879 – February 4, 1935)  bol sionistickým rabínom, politickým aktivistom. Narodil sa v Kreve, vtedajšia Ruská ríša, teraz Bielorusko.

Nathan Mileikowsky

Mileikowského otec Zvi zarábal na prenajme poľnohospodárskej pôdy. Nathan ako 10 ročný bol odoslaný na štúdium židovského práva, ktoré študoval do 18 rokov (vo Volozhin yeshiva). Počas štúdii sa dostal do kontaktu so sionistickým aktivistom Yehuda Zvi Ibzarov.

https://en.wikipedia.org/wiki/Zvi_Yehuda

Zvi Yehuda – sionistický aktivista

Ako 20 ročný začal Nathan Mileikowsky šíriť sionizmus  v sibírskej oblasti, na podnet sionistického vodcu Yechiel Chlenov.

Yechiel Chlenov – sionistický vodca

Sionizmus je politické hnutie, ktoré malo za cieľ vytvorenie Izraela. Ten vznikol tesne po skončeni 2.sv. vojne, práce na jeho založeni intenzívne prebiehali počas 2.svetovej vojny. Pri vyzbrojovania Izraela pomáhali židovskí vodcovia Československa, ako bol Tomáš Garyk Masaryk. Aktuálne má hnutie za cieľ bojovať za práva Židov a udržiavať Izrael ako štát Židov. Viaceri autori uvádzajú Masaryka ako veľkého priateľa Židov a sionizmu. Sionisti vychádzajú z učenia maďarského novinára Theodora Herzla.

Tomáš Garyk Masaryk na návšteve Jeruzalema v roku 1927, pred vznikom štátu Izrael

Maďarsko je doteraz považované za veľmi významne miesto pre Židov. Židia majú v Budapešti najväčšiu synagógou, taktiež Orbán im zabezpečil viaceré výhody, vrátane bitunkov pre kosher mäso. Maďarsko a Orbán sú najväčšími spojencami Izraela aj z dôvodu rodiska Herzla práve v Maďarsku.

 

Maďarský premiér Viktor Orbán a izraelský premier Netanyahu

Otec Benjamína Netanyuha sa volal Benzion Netanyahu, ten zomrel v roku 2012 vo veku 102 rokov. Narodil sa v roku 1910 vo Waršave v Polsku (vtedy ešte súčasť Ruskej ríše), zomrel vo svojom dome v Izraeli. Je zrejme, že nepil Coca Colu a podobné výrobky…a nejedol “vynikajúcu” stravu zo supermarketov.  Jeho otec Nathan ako rabín cestoval po Európe a Amerike, kde šíril a bojoval za sionistické myšlienky. V roku 1920 sa presťahovali do Palestíny  a zmenili si priezvisko z Mileikowský na Netanyahu (vyvolený Bohom). Benzion sa zaoberal štúdiom sionistického revisionizmu, pôsobil na univerzite v Jeruzaleme.

Vľavo Benzion Netanyahu, vpravo jeho syn, súčasny premiér Izraela Benjamin Netanyahu

Benzion Netanyahu prišiel v roku 1940 do Ameriky, kde pracoval s Novou Sionistickou organizáciou, neskôr nahradil jej vodcu Vladimíra Jabotinského, po jeho smrti.

Vladimír Jabotinský vytvoril sionistický revizionizmus, vytvoril tajnú židovskú armádu, v začiatkoch pôsobil v Odese, Ukrajina, kde sa aj narodil. Jabotinský (alebo Žabotinský) neskôr pôsobil ako novinár v Taliansku, vyštudoval právo. Do sporu s ruskými sionistami sa dostal, keď kritizoval prítomnosť Židov na oslavách Gogoľa, ktorého neznášala pre jeho antisemitské vyjadrenia. Po Herzlovej smrti sa stal vodcom pravicového zameraných sionistov. Odišiel do Londýna, kde organizoval jednotky na boj v Palestíne. V roku 1920 sa podieľal na nepokojoch v Palestíne, tajne cvičil jednotky Židov. Bol vo vedeni svetovej sionistickej organizácie, pre nezody ju opustil a založil novú revizionistickú stranu s názvom Aliancia revizionistických sionistov a jej mladežnícke hnutie Betar.

Toto hnutie spolupracovalo s nacistickým Nemeckom. Zabezpečilo aj presun desiatok tisíc Židov z Európy do Palestíny ešte v čase, keď neexistoval Izrael. Palestínske územia boli často ukradnuté, vyrabované a Palestínci boli zabití.

https://en.wikipedia.org/wiki/Betar

https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.HIGHLIGHT.MAGAZINE-the-zionists-who-worked-with-nazis-and-were-executed-by-partisans-1.9306357

Silných spojencov a podporovateľov mal Žabotinský v Litve, v skupine litovských Židov.

Od roku 1938 organizoval presun Židov z Poľska do Palestíny, presuny dohodol s vedúcimi predstaviteľmi Poľska, Maďarska. Upozorňoval Židov, že za pár rokov prídú hromadné vyvražďovania Židov. Židia mu neverili a odmietli opustiť svoje bydliská. V tomto presune mu bránili aj vedúci predstavitelia svetovej sionistickej organizácie Chajim.

V roku 1940 zomrel Žabotinský na následky srdcového infarktu. Požiadavku B’nai B’rith, aby bol pochovaný v Izraeliizraelský premiér David Ben Gurion zamietol. V liste datovanom 7. mája 1958, napísal Ben Gurion sudcovi Telavivského dištriktného súdu Josefovi Lammovi, viceprezidentovi B’nai B’rith v Izraeli, že: „Izrael nepotrebuje mŕtvych Židov, ale živých Židov a ja nevidím dôvod na rozširovanie hrobov v Izraeli.“[5]

Pohreb Žabotinského a jeho ženy na Herzlovom vrchu nakoniec schválil v roku 1964 veterán Židovskej légie a vtedajší premiér Levi Eškol.

David Ben Gurion bol prvý izraelský predseda vlády.

zdroj: https://www.jpost.com/israel-news/culture/selling-history-on-line-a-rare-documents-penned-by-ben-gurion-sold-online-563928

 

 

Na Slovensku sa zaoberá bojom za židovské záujmy a hlavne riešenie antisemitizmu Michal Vašečka. Niekto to robí z presvedčenia, ale dajú sa z takýchto prác vytĺcť veľké peniaze a dotácie.

http://cvek.sk/wp-content/uploads/2015/11/Vasecka_Antisemitism_research_Slovakia1.pdf

 

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Na majstrovstvách sveta 2022 v Katare bojkotujú Izrael a Izraelské média pre jeho okupáciu Palestíny

Fanúšikovia nosia vlajku Palestíny a tým vyjadrujú solidaritu s Palestínou. Vo videách, ktoré nahrali počujete …

3 komentáre

  1. Perfektne spracovane. Zvysok netreba komentovat, utrpenie sposobene tymito kruhmi vidime dennodenne.
    Co ma ale zaujalo – ten Žabo sa naramne ponasa, podoba na Vaš. – až si človek povie, ze su rodina.

  2. hhttps://rasoolurrahmah.wordpress.com/2016/03/26/new-york-jewish-rabbis-have-now-infected-14-babies-with-herpes-after-sucking-their-penis/
    Zda sa, ze p.dof.lia je akosi rozsirena v tych kruhoch a neborak Džefri asi nebol len tak pre nic-za nic vsade vitany…

  3. A tu nam vodca vysvetluje v OSN ako pokrocil program vyroby zbrani v Irane 🙂 obrazok za vsetko.

    https://3.bp.blogspot.com/-6LSYEvRJamc/UGd-uB6_mgI/AAAAAAAAALY/LlQQ6NQfarI/s1600/61392_10151166387201382_976577252_n.jpg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *