Poslanec Stančík šíri dezinformácie o Ivermektíne a nakazil sa po očkovani Astrazenecou

Tentokrát vyzerá, že už nemá slipy. Opisuje očkovanie Astrouzenecou, týždeň po očkovani sa nakazil Covidom. Je zaujimavé, prečo práve ľudia po očkovani sa nakazia…pritom dovtedy neboli, oslabená imunita očkovaním? Stančík sa posmieva z Ivermektínu a šíri dezinformácie, že poškodzuje pečeň. Že vakcína ma vedľajši účinok smrť, čo Ivermektín nemá…to už nenapíše.

https://www.cas.sk/clanok/1055412/trapas-pocas-ziveho-vysielania-poslanec-olano-pred-celym-slovenskom-iba-v-slipoch/

Andrej Stančík: Musím zaklopať, ale mám len mierny priebeh. Pravidelne sa dopujem vitamínmi, sledujem si teplotu a to čudo na prste je oximeter, ktorý mi merá saturáciu krvi kyslíkom. Teploty som nemal, saturácia je dobrá a aj tá strata chuti bola spôsobená mojím varením 🙂. Liečbu ivermectinom som odmietol, keďže neexistujú žiadne relevantné štúdie, ktoré by jeho účinnosť potvrdili a sú príjemnejšie spôsoby, ako si pokaziť pečeň 🙂

Medzitým som si prečítal, že predstaviteľ EMA potvrdil spojitosť vakcíny AZ s trombózou. Netreba podliehať panike, EMA vakcínu sama odporúča. Sám som sa ňou ako poslanec dal očkovať pred 2 týždňami a spravil by som to znova. Nakazil som sa ale týždeň po prvej dávke.

AZ boli očkované desiatky miliónov ľudí a počet ľudí s trombózou predstavuje len nepatrné promile z celkového počtu očkovaných. Nikto vás do očkovania nútiť nebude, ale treba zvážiť pre a proti. Šanca, že budete mať horší priebeh covidu a trvalé následky, je oveľa vyššia, ako že budete mať vážnejšie následky kvôli očkovaniu.

(náš komentár: toto vyjadrenie poslanca má samozrejme na míle ďaleko od odborných názorov, po očkovaniach sú tisíce vedľajšich účinkov a zomierajú mladí zdraví ľudia, čo sa po COVIDe v takých množstvách nevyskytuje)

Andrej Stančík: Rozhodnutie je ale na vás. Ak by som ale mohol niečo odporučiť, je to očkovať sa hneď, ako na vás príde rad a nešpekulovať s vakcínami. Najhoršia je tá, ktorú nedostane. Špekulovať toľko, až dostanete covid s trvalými následkami, sa vám rozhodne neoplatí.

V komentároch jeho vyjadrenia a mylné presvedčenia viacerí komentujúci vyvrátili:

   Send article as PDF   

Check Also

Matovičov podvod a firma Centire

   Send article as PDF   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *