pondelok , 27 júna 2022

Pod vplyvom mediálneho strašenia si množstvo ľudí volá záchranky a pomoc nepotrebujú

V Česku prepadli občania strachu, že v nemocnici nebude pre nich miesto. Volajú si záchranku s ľahkými príznakmi COVIDu. Je to dôsledok strašnia médiami, ale aj politikmi a zdravotníkmi, ktorí zastrašovali, že zdravotníctvo v Česku 1.novembra skolabuje. Nič také sa nestalo, nemocnice fungujú v pokoji a nie sú vôbec preplnené…navyše ani poľné nemocnice sa nepoužili.

Ľudia si volajú záchranku na základe informácie, ktorá sa šíri v populáci, že záchranka pacienta musí odviesť a niekde umiestniť. To je pravda v mnohých regiónoch Česka, za čo boli záchranky kritizované a označované ako taxi služby.

V prípade pozitívnych na COVID sú zachranári v ochrannom obleku, záchranka zavezie pacienta do nemocnice – tam je vyšetrený – personál sa tiež oblečie do ochranného oblečenia, ktorý stoji pomerne veľa peňazí. Záchranka po každom takomto výjazde musí byť vydezinfikovana, čo zaberá množstvo času a tým sa znižuje jej dostupnosť pre iného pacienta. Dezinfekcia a ochranné pomôcky stoja nemocnice obrovské peniaze.

Mnohí títo ľudia si volajú záchranku aj keď nemajú objektívne žiadne príznaky, ale majú obrovský strach pod vplyvom mediálneho strašenia.

zdroj: https://www.mix24.cz/cesi-propadli-strachu-ze-na-nej-nezbude-luzko-v-nemocnici-volaji-zachranku-i-s-lehkymi-priznaky-covidu/

   Send article as PDF   

Check Also

Klamú s počtom zaočkovaných, údajne vyše 218 000 zaočkovaných za deň

Ako sa klame s počtom očkovaných. Teraz sa môže, nik to nesleduje 🙂 https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/koronavirus-pcr-testy-potvrdili-na-slovensku-viac-ako-9-tisic-infikovanych-pocet-obeti-neklesa/ https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/koronavirus-slovensko-hlasi-po-pcr-testoch-viac-ako-7-tisic-nakazenych-v-nemocniciach-lezi-2434-ludi/ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.