Pfizer sponzoruje Slovenskú lekársku komoru aj “odborníkov z médií na COVID-19”

Pred pár dňami boli medializované zmluvy medzi Ministerstvom zdravotníctva a mediálnymi spoločnosťami ohľadom propagácie očkovania voči korone.

Na stránke centrálneho registra zmlúv je aj zmluva, uzavretá medzi spoločnosťou Pfizer a Slovenskou lekárskou komorou. Jedná sa o “dobročinný dar” zo strany spoločnosti Pfizer.

Zaujímavosťou ale je, že predmetný “dobročinný dar” od Pfizeru sa týka realizácie webinára “Prevencia COVID-19 – cesta z pandémie”.  

Účastníci webinára boli: MUDr. Krištúfková, MUDr. Štefkovičová, MUDr. Hudečková a MUDr. Jeseňák.  

Minimálne 3 lekári (MUDr. Krištúfková, MUDr. Hudečková a MUDr. Jeseňák) sa pravidelne objavujú na televíznych obrazovkách s výzvami o potrebe očkovania sa.  

Nepredstavuje to určitý konflikt záujmov, keď farmafirma, ktorá vyrába vakcínu voči korone dáva “dobročinný dar” na realizáciu webinára Prevencia COVID-19 – cesta z pandémie, kde sa zdôrazňovalo, že len očkovanie nám pomôže zbaviť sa pandémie?

Ako potom obyčajní ľudia môžu dôverovať nestrannosti rozhodnutí pandemickej komisie, keď viacerí jej členovia sú takto nepriamo finančne podporovaní od farmafiriem?

Uskutočnenie predmetného webinára samozrejme nepredstavuje úplatok zo strany Pfizeru a ani sa neporušil zákon a predmetná zmluva je verejne prístupná pre hocikoho. Takéto prednášky farmafirmy rôznym lekárom platili a ešte aj budú platiť. Ale ako sa vyjadril p. Mesík na TA3, finančné dary od farmafiriem pre lekárov, či už v podobe zaplatenia účasti na rôznych kongresoch apod. je značne na hranici čo je ešte vzdelávanie a čo už je nepriamo finančné ovplyvňovanie lekárov v prospech produktov konkrétnej farmafirmy. A v súčastnosti sa dosť tlačí len na očkovanie, dokonca chcú zaviesť povinné očkovanie, aj keď WHO sa vyjadrila proti COVID passom (aspoň na teraz)…

Link na predmetnú zmluvu (informácie o zrealizovaní webinára aj s finančným rozpisom sa nachádza v zmluve od strany 12):   https://crz.gov.sk/data/att/2742895.pdf   Link na zoznam zmlúv, kde sa dá vyčítať, že spoločnosť Pfizer na Slovensku pomerne pravidelne dáva “dobročinné dary”:   https://crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=pfizer&art_predmet=&art_ico=&art_suma_spolu_od=&art_suma_spolu_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&ID=2171273&odoslat=Vyh%C4%BEada%C5%A5&frm_id_frm_filter_3=60da26a457f33   zdroj: https://crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=pfizer&art_predmet=&art_ico=&art_suma_spolu_od=&art_suma_spolu_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&ID=2171273&odoslat=Vyh%C4%BEada%C5%A5&frm_id_frm_filter_3=60dc2ed75f38b

   Send article as PDF   

Check Also

Vakcíny Sputnik voči COVID-19 sa idú testovať v Rusku na deťoch od 6 do 11 rokov

Na Slovensku očkovanie na COVID rieši málokto. Od decembra 2023 sa štatistiky prestali zverejňovať. Dovtedy …

One comment

  1. treba upozornit na to ze tie tituly pred aj za menom take množstvo je čisty podvod na oklamanie neriatela . vyše 50% lekariov je chazarov a ti ovladju funcie a cely system tie pismenak za menami si daruju ako rodina slovaci doktori im robia vnemocniciach otrokov doslovarobotnikov mediciny na nižši a sponych funciach .tato mafia korumpuje rozkrada zdravornictvo na všetkych urovniach . viete si redsatvit ze vačšina tejto mafie v bielom ma edecke tituly ale nie v medicine ale v oštrovatelstve . rockefelertychto zmrdov korumpuje a oni za to pachaju genocidu hovori jeden doktor druhem :Tak čo pan kolega ideme očkovat či nechame pacienta žiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *