pondelok , 27 mája 2024

Pellegrini chcel ropovod cez žitný ostrov, cez “more” pitnej vody

V minulosti Pellegriniho kritizovali za jeho presadzovanie ropovodu cez obrovské zásoby pitnej vody na Žitnom ostrove, na Slovensku.

Chcel to dosiahnúť zmenou vodného zákona, aby nestal v budovani ropovodu cez zásoby pitnej vody. Zmenou tohto zákona chcel dosiahnúť možnosť budovať takéto nebezpečné potrúbia aj cez oblasti s najvyššim stupňom ochrany. Bolo mu jedno, že by ľudia prišli o pitnú vodu. Ako argument použil, že tam už je Slovnaft, jedno znečistenie hore, dolu…

Za to bol kritizovaný mnohými ochranármi, tí poukazovali na lobystické skupiny v jeho pozadi. Podporil ho v tom Ľubomír Jahnátek, známy z prepojení na oligarchov a dohadzujúci kšefty, štátne zákazy blízkym osobám.

zdroj:

https://komentare.sme.sk/c/20884444/pellegrini-ma-druhu-sancu-dali-mu-ju-ochranari.html

https://www.cas.sk/clanok/135571/ropovod-do-schwechatu-nemusi-ist-cez-zitny-ostrov/

   Send article as PDF   

Check Also

Poslanci SNS, Michelko, SMER-SD využívajú atentát a chcú mená a osobné údaje ľudí pristupujúcich na internet

  Toto sú dlhodobé a postupné plány, ktoré sa zavádzajú salámovou metódou. Nebyť atentátu na …

One comment

 1. Ked Zitny ostrov nedojebal Peklegrini, podarilo sa to Zdruzeniu obci Horneho Zitneho ostrova (ZOHZO), ktore vlastni skladky na odpad, hlavne medzi Samorinom a DS.
  V zdruzeni je 30 obci +- a platia rocne spolu najmenej 700 000€ + zvoz smetia. Kazdy rok pekne vianove, pekne si balik rozdelia a to zabezpecuje uplatenost starostov – staci si klinut napr. labyrint samorin od zoky.sk, dunajskariviera.sk v Hamuliakove, nedaleko si pozriet vysekane 2km² luzneho lesa hned vedla Dunaja s “chatami” kde maju na plotoch postove schranky. Pozoruhidne chaty…

  R7 vedie cez CHKO Dunajske luhy s 5. stupnom ochrnay, chystany Narodny park Podunajsko. Keby toto urobila Budárova Jogobela banda v Rakusku alebo Madarsku, prehadzuje v base riecne okruhliaky…

  Ropovod bola objednavka OMV, ktora sa chcela zbavit v podstate poplatkov za tranzit. To je podstata, potiahnut ropovod az do OMV.

  Slovnaft na tom nie je o nic lepsie, pretoze klucove pozicie skupil MOL, co je aj dovodom castych navstev Orgána v DS na futbale a pod akcie.
  Len do Komarna nasypal 10 000 000€ (300 mil HUF) , hovori sa ale ze to boli prave Slovnaftove prachy a takto obisli zdanenie.
  Sefom DAC DS je Filagi, sef Slovnaftu.

  Prdelini pretlacal (a uspesne) aj 5G ktore uz rozvoniava v Ba s podakovanim Orangu (ten bol prvy).
  Prdelini zatvoril aj obchody, zaviedol statnu karantenu atd, nevie vysvetlit byty a sparatka…
  Ked teraz rastu prefer, od vsetkeho povinne cuva a ruky prec. Uz aj Lucan je problemovy, uz aj tam cuva.
  Je inak paradoxne ze prefer rastu iba Vypchatemu Supermanovi FaS a Hlasprdelini.
  Cize dvom fettakom, to je na vazne zamyslenie, kto ich tlaci na top…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *