Otec Zory Jaurovej (Progresívne Slovensko) rozkradol štátny poklad a bol agentom ŠTB

Všimnite si tie prepojenia, mnoho ŠTBákov malo deti a tí sú teraz liberálmi bojujícimi za komunistickú EÚ, kde nič nebudete vlastniť a budete šťastní. Novodobí bolševici.

Jaurová je líderkou kandidátky Progresívneho Slovenska. Jej otec Markuš – exšéf Matice Slovenskej je odsúdeny za “stratenie” slovenského štátneho majetku. Toto je budúcnosť pod vedením Progresívneho Slovenska/Spolu, tešia sa na rozpredanie obrovských zásob pitnej vody a taktiež na predaj do zahraničia vyše 1700 minerálnych prameňov. V čom Slovensko je unikát a je Saudskou Arábiou pitnej a minerálnej vody…

Keď omylom nazývaš zlodeja intelektuálom Štúrovskeho typu.

Progresívne Slovensko vyzerá ako zbierka narcistických porúch osobnosti s cieľom parazitovať na práci poctivých občanov. Svoju kampaň koncentrujú najmä na voličov do 30 rokov, tí sa dajú najlepšie oblbnúť, nakoľko politike nechápu a minulosť zlodejov nepoznajú. Jaurová nerada nazýva Slovensko Slovenskom, ale hovorí o “tejto krajine”. Na ktorej sa nabalil jej tatínko svojími podvodmi.

Zora Jaurova, dcéra Jozefa Markuša.
“Svojho otca si vážim.”
“Svojho otca považujem za utopického intelektuála štúrovského typu.”

Matica slovenská vyplatila svojmu bývalému predsedovi Jozefovi Markušovi na rozlúčku viac ako dvadsaťtisíc eur a musela odkúpiť služobný byt, z ktorého sa odmietal vysťahovať.
Markuš dvadsať rokov vládol Matici ako kráľ. Svojvoľne rozhodoval o nakladaní s matičným majetkom, samostatne uzatváral zmluvy a dokonca mal vlastný legendárny účet 128, ku ktorému nemal nikto iný dispozičné právo a kde sa, samozrejme, nachádzali matičné peniaze. Cez ten účet robil vysoké finančné operácie v hodnote niekoľkých miliónov korún. Neskôr pri zúčtovávaní nevedel finančnému útvaru doložiť žiadne bankové výpisy ani iné pokladničné doklady, takže v matičnom účtovníctve vznikali nevyrovnané položky. Mnohé peniaze skončil na jeho sexuálnych alkoholických radovánkach. 
Celková škoda bola vyčíslená ako následok rôznych pochybných obchodov a nevýhodných zmlúv z tohto obdobia takmer na tristopäťdesiattisíc eur. K tomu treba pripočítať ešte trištvrte milióna eur, ktoré sa nenávratne stratili počas investičných operácií Nadácie Matice slovenskej pod vedením Jozefa Markuša.

Jozef Markuš sa ako predseda Matice slovenskej pokúšal v roku 1995 predať zlatú časť Národného pokladu do Austrálie.
Pri vzniku samostatnej Slovenskej republiky podľahli mnohí ľudia národnému dojatiu a v dobrej viere odovzdávali do rúk Nadácie Matice slovenskej pod vedením Jozefa Markuša rodinné šperky i peniaze. Verili, že tak prispejú na Národný poklad, ktorý mal slúžiť na podporu národnej kultúry a sebavedomia mladého štátu. Jeho zlatá časť sa mala použiť na vytvorenie zlatých devízových rezerv Národnej banky Slovenska. Nič také sa však nestalo. Jozef Markuš sa snažil s vyzbieraným zlatom od začiatku živo obchodovať. Konkrétne ho ponúkal na predaj Johnovi Grexovi do Austrálie, ktorý bol pravdepodobne slovenský emigrant. Neskôr ho plánoval ponúknuť na verejnej aukcii, pričom celkovú hodnotu vyčíslil takmer na milión korún.

V Registračných protokoloch agentúrnych a operatívnych zväzkov Štátnej bezpečnosti sa nachádza zväzok agenta s krycím menom Ekonóm, pod registračným číslom 20489, ktorému prislúcha meno Jozef Markuš s dátumom narodenia 13. marec 1944.

Neografia Martin
V októbri 2014 ho polícia obvinila z porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, ktorý mal spáchať ako predseda a štatutárny orgán Matice. Podozrenia sa týkali údajného prevzatia dlhu skrachovaného Matičného fondu a.s.,[6] ktorý spravoval zbierku na národný poklad[7], organizovanú po vzniku samostatnej SR v roku 1993 a poskytnutia prostriedkov nebankovej spoločnosti, ktorá takisto zbankrotovala.[8] Zmluvu o prevzatí dlhu Matičného fondu 202-tisíc eur Markuš podpísal v roku 2007.[5] Dlh bol splatený v dvoch splátkach zo ziskov tlačiarenskej spoločnosti Neografia, v ktorej mala Matica 80-percentný podiel.[5] Národný poklad mal pôvodne hodnotu asi 30 miliónov slovenských korún (zhruba milión eur). Matica z “pokladu” “investovala” približne 23 miliónov korún (takmer 870-tisíc eur) do Podielového družstva Slovenské investície, ktoré v roku 2011 skrachovalo a s ním zmizla aj značná časť národného pokladu.

Markuš bol slobodomurár.

zdroj: idemvolit.sk(2018)
https://domov.sme.sk/c/1977216/v-registroch-zvazkov-stb-figuruju-jozef-markusanton-srholecfrantisek-chmelar.html

   Send article as PDF   

Check Also

Pri sexuálnych orgiách pedofilovi Eppsteinovi pomáhala aj slovenka Marcinková, slobodomurárka?

Práve spolky slobodomurárov a ich odnoží slúžia na kooperáciu takýchto sexuálnych deviantov. Marcinková a jej …

5 komentárov

 1. ak existuju taketo dokazy ako je mozne, ze tento tvor uz davno nehnije v base?

 2. PS su jasny pripad.

 3. Vážení. Komu ostali telefónne čísla, kontakty a kontá po 1998. Komu to najviac vyhovovalo, že sa to tu zmenilo. Komouši, eštébaci, policajti, funkcionári a právnici, veksláci. By ste sa čudovali, čo sú všetci zač tí mega podnikatelia, oligarchovia, vyslanci a velvyslanci, teplé miliónové fleky, hra na opozíciu a koalíciu. Vrana vrane oko nevykole. Rečí jak koza bobkov o zamedzení zisku zdravotných poisťovní a “národných projektoch” a zodpovednosti. Všetci majú také kšefty a kontá a smejú sa jak im to Slovač žere aj s navijákom…a pekne ich stále volí a robí na nich.

  Lebo keď sa ľudia nevedia navzájom zjednotiť a dohodnúť, okrádajú sa a nechajú sa osprostať, takým sa ľahko vládne. Chlieb a hry. A dokedy ? No šak dovtedy, kým to tak bude. A to je tak jednoduché rozhádať ne-múdrych ľudí…takže ako to vlastne je ? Kto si to vlastne zapríčinil ? Keby ľudia rozmýšľajú a vzdelávajú sa, mohli by také individuá, aké sú tu od 89, ale aj spred tejto éry (vlastne celá hisrória ľudstva) poslať kade ľahšie ? A to je na celom svete, nie len na SK. Možno tak aboriginery a pár kmeňov a zabudnutých komunít v lesoch a praseloch.

  Pariziti budú dovtedy, dokedy ich bude ich hostiteľ živiť…takže sa nič nebojte, paraziti sa postarajú o to, aby to aspoň nejako išlo, lebo potrebujú hostiteľa, umelá inteligencia je len precenený blud, aby sa ľudia báli, že sú nepotrební a točili v hlave sprostosti a nerozmýšlali. Aj kúzelník má asistentku, aby odviedla pozornosť.

  A to čo vedia elity, ako bolo hore naznačené, že tu máme najväčšie bohatstvo na svete – PITNÁ VODA. Veď už za “sociálne cítiacej vlády” to chceli predať, akurát im to prekazili amatéri v zelených tričkách a kanadách. A GPéčko vie toho ešte omnoho viac, čo sa tu bude diať….A predajné “biele kone” volené a zvolené svojimi otrokmi im vo svojej pýche a nenažranosti radi prisluhujú. Veď je to tak priehľadné a jednoduché…toto bude fakt zaujímavé, ako to dopadne teraz.

  Ej veru, ešte sa všeličoho dožijeme…

 4. Čo je to za hlúposť? Aké stratenie? Stratiť môžem kľúče, peňaženku ale nie nikdy slovenský národný poklad na ktorý sa skladalo celé Slovensko! Ak je zodpovedná osoba, tak už mala sedieť za mrežami! Aké svinstvo sa robí na Slovensku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *