nedeľa , 25 februára 2024

Obvoďáci zanedbavajú starostlivosť o pacienta a sestričky protizákonne diagnostikujú a predpisujú lieky, zatiaľčo je lekár na dovolenke

V Česku, ale aj na Slovensku zažívam problém so zanedbávaním zdravotnej starostlivosti obvodnými lekármi.
Pribúda odosielanie pacientov na psychiatrické vyšetrenie z dôvodu odoslania obvodným lekárom, ktorý pacienta ani nevidel.
Podmienkou psychiatrického vyšetrenia je vylúčenie inej príčiny. Množstvo ochorení, vrátane zlyhávania orgánov, infarktov, infekcií….sa prejavuje psychiatrickými príznakmi: halucinácie, zmätenosť, paranoidita, nepokoj…
Pacient alebo rodina pacienta kontaktuje obvodného lekára, ten po telefóne alebo odkazom cez zdravotnú sestru indikuje neindikovane psychiatrické vyšetrenie. Bez toho, aby urobil povinný a nutný základ: základné fyzikálne vyšetrenie, vyšetrenie pohľadom, pohmatom, poklopom… vyšetrenim moča lacnými papierikmi (na vylúčenie veľmi častej infekcie močového systému u starších ľudí, ktorí častejši hygienu nedodržujú tak ako mladší..). Potom sa stane, že príde pacient, ktorý od pohľadu kardiálne zlyhavá, je dehydratovaný, má hyperbilirubinémiu, má neznámy nález v mozgu (stačí základne neurologické vyšetrenie, ktoré má vedieť každý obvodný lekár).

Doba Covidova naučila lekárov pacienta nevidieť a delegovať všetko na sestru a zbaviť sa pacientov. Sestry v rámci svojej nevedomosti páchajú trestné činy, keď predpisujú bez vedomia lekára lieky a pacienta namiesto lekára diagnostikujú po telefóne. Neviem, ako by sa riešil súd, keď pacient zomrie po užití liekov predpísaných zdravotnou sestrou a rodina pacienta to da na súd a zistí sa, že pan doktor boli vtedy na Bahamách.
Obvodný lekár poberá peniaze za kapitáciu pacienta ako jediný z lekárov, my ostatní na ktorých presúvajú obvoďaci v rámci svojej lenivosti tak musíme robiť ich robotu a to nestíhame ani tu svoju. Obvoďaci pracujú 4 dni v týždni, 4 hodiny a to ešte v tom lepšom prípade.
Prosím obvodných lekárov, aby sa spamätali a prestali sa správať ako psychopati, ktorých jediným cieľom je zisk a robili si svoje základné povinnosti vrátane najprv vyšetrenia pacienta a potom ho odoslať na odborné vyšetrenie.
A prosím aj pacientov a rodiny, aby si žiadali osobné vyšetrenie. Ak pacient nemôže prísť, tak má prísť lekár za pacientom a NIE SESTRA !!!
Najradšej mám, keď mi povie obvodný lekár…veď som mu robil odbery pred 2 mesiacmi…tak na toto, často argumentujem, ja tiež dnes žijem a už zajtra nemusím. To sme dopadli. Úpadok nevidaných rozmerov.
   Send article as PDF   

Check Also

Lekár sa pýta, kto bude vyšetrovať tých, ktorí hovorili, že vakcína nemá vedľajšie účinky. Vedľajšie účinky už priznávajú viaceré média aj Ny Post. Čo na to Peter Sabaka?

My, ktorí sme tvrdili, že vakcína na COVID-19 bude mať vedľajšie účinky sme boli konšpirátori. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *