streda , 24 apríla 2024

Ministerke spravodlivosti Kolíkovej kočikovali dieťa štátne zamestnankyne v pracovnej dobe

Do roboty chodila okolo obeda a dieťa jej po meste kočíkovala sekretárka platená za štátne. Štátna tajomníčka po svojom nedávnom pôrode využíva na plnenie svojich materských povinností služby štátnych zamestnancov rezortu justície jedna radosť. Koliková je pravou rukou Žitňanskej (SDKÚ, KDH, MOST-HÍD).

 

Sama sa pritom od roboty príliš nepretrhne. Mária Kolíková priviedla na svet svoje druhé dieťa začiatkom mája. Po pôrode nešla na materskú dovolenku ani nezačala čerpať klasickú dovolenku. Dá sa predpokladať, že udržanie lukratívneho fleku mohlo byť značne silnou motiváciou. To, čo nasledovalo, by sa dalo opísať ako využívanie štátneho aparátu naplno.

S kočíkom cez mesto

Pred pár dňami zastavila po pol jedenástej hodine dopoludnia štátna limuzína pred Kolíkovej domom na hradnom kopci v Bratislave. Z vozidla vystúpila sekretárka štátnej tajomníčky. U svojej nadriadenej strávila dvadsať minút. Následne vyšla z domu s dieťaťom v kočíku a ako skúsená pestúnka sa dala do kočíkovania, zatiaľ čo matka batoľaťa naskočila do služobného auta. Šofér priviezol Máriu Kolíkovú do práce po jedenástej. Po štyridsiatich minútach sa pred ministerstvom zjavila úradníčka sekretariátu aj s kočíkom. Presne toľko jej trvalo, kým prešla s dieťaťom svojej šéfky z vilovej štvrte neďaleko vládneho hotela Bôrik až tam.

No povedzte, kto by nechcel taký džob? Samozrejme, v starostlivosti o malého novorodenca pani tajomníčky nezostala sekretárka sama. Po trištvrtehodinovej prechádzke na rozpálenom slnku zrejme značne vyčerpaná už nedokázala vytlačiť kočík až k lietačkám ministerstva, a tak si na pomoc zavolala jedného z členov Zboru väzenskej a justičnej stráže. Spoločnými silami kočík aj s dieťaťom úspešne dopravili do budovy.

Doobeda jej robota nevonia

Najbližšia spolupracovníčka ministerky Žitňanskej sa však do roboty neponáhľala ani inokedy. Nasledujúci deň ju šofér dopravil z domu na ministerstvo o pol dvanástej a o deň neskôr až po dvanástej. A keď už dorazila Mária Kolíková do roboty, v úrade dlho neobsedela. Zaskočila si do mesta na zmrzlinu. Celkovo jej denný pobyt na ministerstve v určité dni podľa našich zdrojov nepresahuje dve hodiny.

Priemerný plat štátnych tajomníkov sa pohybuje okolo 2 700 eur v čistom. V poslednom majetkovom priznaní za rok 2015 Kolíková uviedla, že zarobila 126-tisíc eur.

zdroj: https://plus7dni.pluska.sk/ludia/nova-ministerka-spravodlivosti-dieta-jej-museli-kocikovat-podriadene

   Send article as PDF   

Check Also

Remišová zaplatila advokátom viac ako 50 000 eur, aby uchránili 33 000 eur

Advokátska kancelária, ktorú vybrala Remišová bez súťaže, oba spory prehrala Strana HLAS dnes upozornila na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *