pondelok , 29 mája 2023

Lekár upozorňuje na neúčinnú liečbu COVIDu v nemocniciach za tisíce EUR na pacienta

Bez známeho dôvodu sa v nemocniciach doteraz liečia pacienti antivirotikom Remdesivirom. Ten nemá dokázaný klinický významný efekt v porovnani s placebom.

who

Najnovšie aj WHO neodporúča liečbu Remdesivírom (12/2020)

Navyše interaguje s množstvom bežne predpisovaných liekov najmä u polymorbídnych pacientov – takých, ktorí najviac zomierajú na COVID a spôsobuje ťažké poškodenie pečene.

https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciaa883/5864408

Závažné poškodenie pečene nastáva pri súčasnom podávani s inhibítormi P-glykoproteínu, kde patrí veľká časť bežne predpisovaných liekov, čo lekári takmer vôbec neberú do úvahy.

https://www.scielo.br/pdf/bjps/v48n3/a02v48n3.pdf

Napriek tomu, že ide o takýto  nebezpečný liek, tak sa bežne používa a jeho cena je vyše 2000 EUR na jedného pacienta. Nepochopiteľné… a potom nie je na platy, keď farma firmičky sa obohacujú na našich daniach. Remdesivir pravdepodobne bude sprevádzať podvodná farma lobby a jej vplyv na WHO ako v prípade neučínného a škodlivého Tamiflu.

Čo tak namiesto toho zvýšiť lekárom a sestrám, mnohí by prišli zo zahraničia, mohli by sa postaviť nové nemocnice zamerané na pľúcné ochorenia a už by prestal byť problém s COVIDom a devastáciou psychiky ľudí a ekonomiky…. len to riaditelia nemocníc, primári, predstavitelia štátnych ústavov by nedostali do vačku a nemohli by si kupovať drahé autíčka a potom by sa na nich nelepili ani zlatokopky…a to by sa im ťažko žilo chudáčikom… – píše vo svojom príspevku lekár.

zdroj: fb/mudr radoslav čičala

   Send article as PDF   

Check Also

Fiktívne profily, agenti označujú MUDr. Pijáka za konšpirátora

AROGANCIA A URÁŽKY KORONACISTIOV NEMAJÚ OBDOBU: JEDNA Z NICH SA SNAŽÍ PODSÚVAŤ VEREJNOSTI, ŽE PATRÍM …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.