Konzum energetických nápojov robí psychické problémy, nespavosť, upozorňuje lekár

Konzum energetických nápojov má výrazný negatívny dopad na psychické aj telesné zdravie. Vyvoláva nepokoj, úzkosti, nervozitu, dráždivosť, vyššiu unaviteľnosť a pocity únavy. Človek sa cíti unavený, dá si energetický nápoj a je lepšie. Typický postup ako pri iných závislostiach. Často sa vyskytuje nespavosť alebo problémy so zaspávaním.

Ďalšou otázkou je konzum hliníka, ktorý je neprirodzený a v minulosti opakovane spájaný s demenciou. Výrobcovia energeťákov sa bránia, že štúdie nie sú dostatočné preukazujúce tento súvis a že hliníka sa do nápojov uvoľňuje málo. Toto si osobne nemyslím a hlinik nedokáže byť tak dobrý vyčistený aby sa neuvoľňoval v mikromnožstvách a pri takomto pravidelnom konzume ho budeme mať v tele toľko ako plastov. Pozostatky plastov ako ukazujú posledné štúdie sa vyskytujú dokonca u väčšiny žien v plodovej vode.

Dopady na zdravie sú neznáme do budúcnosti, možno aj s tým súvisi porucha pozornosti, únava/lenivosť mladých, narušenie pravidelného rytmusu. Nehovoriac o dopadoch hliníka. Je otázne, prečo nikto nerieši používanie hliníka v plechovkách. V prípade Redbullu je obsah hliníka 100%. Hliník v tele tvori zápal, viaže sa na nervové tkanikovo a robí zápaly. Aj preto sa pridáva do vakcín, aby stimulova/posilňoval účinnosť vakcín.
Od 2011 stúpol počet predaných plechoviek Redbullu 3 násobne, teraz sa ročne predá vyše 12 miliárd plechoviek Redbullu.
Na zlepšenie psychického stavu a odstránenie únavy sú potrebné približne 2 týždne bez energetického nápoja. Potom sa výrazne zlepší fungovanie človeka, zníži sa únava, ospalosť…
   Send article as PDF   

Check Also

Červenovlasá pani bola v Handlovej pred atentátom 4 hodiny, čo tam robila? Stála vedľa strelca a Fico jej podal ruku.

Páni v červenom, ktorá tam stála vyše 4 hodín, keď sa jej pýtali, či priamo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *