Kauza Centire, okopíroval Radovan Braník, bez uvedenia zdroja

Kauzu sme zverejnili 28.júla 2020, 16:27.

https://www.facebook.com/inenoviny.sk/posts/179540160192839

O pár hodín  – 22:45 na kauzu poukazal bezpečnostný analytik napojený na mimovládny sektor – Radovan Braník, zdroj neuviedol. Braník pôsobil v krízovom štábe na boj s COVIDom.

https://www.facebook.com/radovan.branik/posts/875363136320989

Média poukazovali na odhalenie kauzy Braníkom. Ďakujeme za šírenie informácií o podvodníkoch, prosíme však udávať zdroje.

Braníkov text:

Minulý týždeň premiér ukrivdene opakoval, že jeho diplomová práca je iba účelovo vytiahnutou kauzou slúžiacou na odvedenie pozornosti. Neveril som mu, priznávam. Už verím. Dnes ešte dal čosi o hrdinstve, ale veď dobre..
A tak zatiaľ, čo ústami predsedu vlády riešime hrdinské odstúpenie Kyselicu z postu štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR, v paralelnom vesmíre sa na tom istom ministerstve minulý týždeň potichu uzatvorila rámcová zmluva na 84 miliónov Eur – osemdesiatštyri miliónov Eur – 84 000 000,- Eur za poradenské služby v oblasti auditu.
Podpísaná iným štátnym tajomníkom, Jánom Lazarom na strane ministerstva, na strane dodávateľa zas Mgr. Renátou Kiselicovou (s mäkkým “i” v mene). Dodávať bude firma Centire s. r. o., ktorej jedinou vlastníčkou a konateľkou je práve pani Kiselicová.
Tá bola, či je je v iných firmách s názvom Centire vlastnícky prepojená s JUDr. Ivanom Piterkom (áno, TÝM Piterkom), alebo s JUDr. Daliborom Kiselicom, sídliacim najust v dome na Vazovovej 9, teda v dome Gorily. Pri hlbšom pohľade do vlastníckych vzťahov a prepojení nájdeme aj ďalšiu hviezdu, nositeľa vzácneho prvenstva, advokáta Juraja Bugalu:
“Okresný súd v Žiline udelil advokátskej kancelárii Bugala-Ďurček osemnásobnú pokutu za konflikt záujmov pri overovaní vlastníctva firiem Ivana Kmotríka, ktoré obchodujú so štátom. Podnet na súd podala v auguste minulého roka Transparency International Slovensko. Ide vôbec o prvé pokuty, ktoré súd pri protischránkovej legislatíve, platnej od februára 2017, udelil.”
Takí experti číslo 2 na zozname expertov to celkom vychytali: ak budú robiť audit 8 hodín denne cez pracovné dni, budú mať prácu iba na 75 rokov. Našťastie aspoň osobohodina je veľmi lacná, 60, až 80 Eur.
Dalo by sa ešte dlho.. ale kochajte sa sami. Ideme zaplatiť za auditovanie 10 ľuďmi jednoosobovej firme 84 miliónov Eur. Teoreticky. V texte zmluvy je zmienené vyčerpanie finančného limitu “len” čosi cez 70 miliónov za 48 mesiacov.
Hor sa k svetlej budúcnosti.
Ježišikriste.
Doplnenie statusu: krátko po zverejnení sa na mňa obrátili zástupcovia vládnych strán a po oboznámení sa s detailami sme sa zhodli na nasledovnom – súťaž, ktorá niektorým umožnila túto výhru v lotérii prebehla ešte v roku 2018 v réžii vtedajšej vlády, k podpisom však dochádza už počas fungovania novej vlády. Vzhľadom na to, aké ustanovenia sa nachádzajú v zmluvách a ako sú niektoré zjavne premrštené, až nerealizovateľné mi bolo prisľúbené, že hneď ráno prebehne kontrola procesov na MVSR a urobia maximum preto, aby došlo k pozastaveniu procesu uzatvárania zmlúv do momentu, kým nebudú odrážať skutočné potreby štátu a nebudú náležite upravené do podoby, v ktorej budú výrazne menej zaťažovať štátny rozpočet. Chcem veriť, že sa im skutočne podarí tento zámer čím skôr naplniť.

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Negatívne mainstreamové médiá (MSM) a dezolácia verejnej mienky v prospech štátnych dezinformácií…

Holým faktom je, že MSM pravidelne deformujú informácie podľa želania súčasnej vládnej chunty a nie podľa …

One comment

  1. Ale hej…. Ospravedlnite sa pan Bránik VIP bloger sme.sk + uvediete zdroj? Uz tu nie su pochybne informacie?

    A co vasi kamarati na webe konspiratori.sk? Schvalili vam to? Uz su dobre pan Bránik aj konspiracne weby?

    Hlavna vec, ze web idemvolit.sk, kde su rovnako overene fakty a nie somariny ste zaradili ako antikonspiratori do Guuglu tak, ze je na konci vyhlasavania, niekedy aj na str. 25.

    Odkial mate algoritmus Googlu pan Branik a spol. ??

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *