štvrtok , 13 júna 2024

Ficova vláda povolila geologický prieskum a ťažbu plynu pochybným firmám prepojených na sponzora ukrajinských žoldnierov

Tento rok sa pokúšajú o ťažbu bridlicového plynu v SR firmy s podivnou vlastnickou štrutktúrou. Podľa stop HF ide o bridlicovú a ropnú mafiu. Prieskumy tu môže vykonávať ďalšia pochybná firma prepojená na ostatné s názvom: Alpine Oil & Gas, s.r.o. A zastúpiteľom tejto firmy v SR je Ing. Stanislav Benada.
Stanislav Benada má trvalé bydlisko Hodonín, Žižkova 3, podla obchodného regista:
http://rejstrik.penize.cz/stanislav-benada

Táto pochybná firma toto povolenie získala len mesiac po zostavení prvej Ficovej vlády, v auguste 2006.
Ďalšou zhodou okolnosti je prepojenie týchto firiem na Ukrajinského oligarchu Kolomojského, ktorý financuje Ukrajisnké nacistické oddiely. Ukradol taktiež časť financií z MMF. Ide o osobou s dvojitým občianstvom, aj Izraelským. Zaujímavosťou taktiež je, že bol akcionárom televízie Markíza.

Vlastnícka štruktúra JKX vás zavedie až priamo k nefalšovanej ukrajinskej mafii židovského magnáta Igora Kolomojského a jeho spoločníka Gennadija Bogolubova. JKX vlastní ropnú firmu Poltava Petroleum, ktorá má štyri licencie na rozvoj ropných a plynových polí v ukrajinskom regióne Poltava. JKX sa tiež javí ako stratový podnik, pretože za jeden rok jej akcie klesli o 73 percent.

V katastri Ruskej Poruby chcú ťažiť ropu a zemný plyn asi 15 až 25 rokov.

Následkom odporu obyvateľov vznikol aj súdny spor, pretože na pozemky ťažiarov vedie jediná cesta cez súkromné ​​pozemky. Ťažiari pozemkové spoločenstvo zažalovali na Okresnom súdu v Humennom za to, že ich cez ne nechcú pustiť. Súd im vyhovel a vydal predbežné opatrenia k prechodu bagrov cez pozemky obyvateľov. Predbežné opatrenie bolo vydané bez vypočutí účastníkov a bez prerokúvaní. Benada vyhlásil, že prieskum začne na začiatku januára 2016 a vo februári chce prizvať expertov, aby obyvateľov upokojili pred dopadmi. Ako sa ukázalo, všetky tri firmy majú na Slovensku joint venture, navzájom spolupracujú v prieskumoch a nakoniec si pravdepodobne rozdelia aj prípadné náklady aj zisky. Alpine Oil and Gas, vlastní 50 percent licencií na Slovensku, zvyšok patrí JKX a rumunskej Romgaz.

O dopadoch bridlicovej ťažby na znečistenie pôdy, podzemnej vody si môžte pozrieť tu:
https://www.youtube.com/watch?v=6mp4ELXKv-w

Za vypracovaním zmluvy je OZ Vranov. Zaujímavosťou tejto zmluvy je, že sa môže predlžovať každý rok.

zdroj: https://web.archive.org/web/20180820055255/http://www.idemvolit.sk/329-kauza/ficova-vlada-povolila-geologicky-prieskum-a-tazbu-plynu-pochybnym-firmam-prepojenych-na-sponzora-ukrajinskych-zoldnierov/

 

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Celá vláda spolu s opozíciou schváli zákon na podporu Ukrajincov – ubytovanie, zdravotníctvo a iné výhody

A zdravotnú starostlivosť musíte poskytnúť, aj keď na to nemáte kapacitu. To sa zbláznili? Slovák …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *