Andrej Danko

2013 Belousová o Dankovi:
V prvom rade je trochu smiešne, že predsedom SNS sa stal človek, ktorého materinská reč je maďarčina. Jeho matka, za slobodná Görgeiová, je Maďarka ako repa! Nemám nič proti Maďarom, ale myslím si, že Slováci ešte nie sú natoľko retardovaný národ, aby im predsedu “národnej” strany musel robiť Maďar.

Danko, ktorý robí hrubé čiary za minulosťou, by zrejme rád zabudol aj na tú svoju. Napriek veku je totiž jeden z privatizérov z obdobia Mečiarovej privatizácie! Lesostav Revúca privatizoval ešte ako študent VŠ, spolu so svojou rodinou!!! Za pár rokov išiel podnik do konkurzu a zamestnanci na ulicu. Dnes tento človek bez hanby ide sľubovať nové pracovné miesta.

Zaujímavé by bolo pozrieť sa aj na to, ako zastával zájmy Slotu v orgánoch viacerých štátnych podnikoch, kde ho Slota nominoval. Išlo o veľmi zaujímavé podniky. Vo volebnom období 2006 – 2010 pôsobil v štyroch dozorných radách ako Slotov nominant, mal ešte toľko síl, že poskytoval od roku 2007 ako advokát aj paušálne právne služby Miestnemu úradu v Rači za “symbolickú sumu” 160 tisíc Sk mesačne. Vo volebnom období 2006 – 2010 poskytoval obdobné právne služby aj Miestnemu úradu v Ružinove. Osobne mi prídu tieto služby prehnané. Danko právne pomáhal v období 2006 – 2010 aj a.s. Verejne prístavy, ktorú riadili Slotovi nominanti. Jeden Dankov právny úkon pre a.s. Verejné prístavy vyšiel na 1 milión korún, pričom Verejne prístavy a.s. majú svoje vlastne právne oddelenie!

V čase krízy a uťahovania opaskov Slovenská pošta, ktorú riadili Slotovi nominanti náhle zistila, že musí v Revúcej kúpiť budovu. Budovu v Revúcej kúpila od Ondreja Danka (otca Andreja Danka) za 8 miliónov korún aj napriek tomu, že pošta túto budovu vôbec nepotrebovala.

Pri mene A.Danka sa mi vždy vynoria dve spomienky: prvá je z obdobia koaličnej vlády s Mečiarom, keď tento človek absolvoval základnú vojenskú službu na sekretariáte min.obrany Siteka. Pamätám si, ako ho sprevádzal na politické pondelkové grémia, nesúc mu aktovku. Druhá spomienka je spojená s jeho hlasovaním za moje vylúčenie zo strany, za to že som vraj verejnou kritikou káuz (emisie, nástenka…) poškodzovala meno strany!

kópia (pre prípad vymazania)

   Send article as PDF   

Check Also

Kamil Jakub sa pustil do Heredoša: Neprihrievaj si polievočku na mojich veciach

Vážený pán poslanec NR SR Kotlár, ako sa ti píše ohľadom Pandemickej zmluve s WHO …

3 komentáre

  1. anička zabudla si povedat ze jeho mamička bola madarska židovka tak že danko je žid madarsky aty si židovka slovenska

  2. neviem ale mnohi pišu že danko je madarsky žid po mame a ini zase hovoria ze priezvisko malik či belousov su na vychod od nas poažovane tiež za židovske . dokonca že vraj SNS nieje slovenska narodna strana ale že sionisticka narodna strana a odvolavaju sa že prokeš hrnko adalši aj zakladujuci členovia su židovskeho povodu a že podobne ako kdh je to odrb na slovakov a krestanovuž od revolucie . ale ja si to nemysli ved nie som predsa antisemita a ani nepopieram holokaust ešte to by mi bolo treba dosta 9 rokov basy natvrdo vdaka zakonu pana harabina ktory ho slubil židom v knesete .hoci neviem prečo lebo popieračom holkauzy by mohli zavriet hubu jednoducymi foreznymi sledovaniami a na zaklade vedeckych pokusov a dokazovani asi na to nemaju čas .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *