piatok , 19 apríla 2024

Za kšeftom s antigénovymi testami sa objavujú ľudia majúci blízko k Mečiarovym oligarchom

Mgr. Vladimír Poór sa narodil 3. 6. 1957. Kedysi obyčajný čašník, dnes bohatý a vplyvný podnikateľ, ktorého firmy získavajú aj štedré štátne zákazky.

Po úvodných podnikateľských pokusoch v období dožívania „komunizmu“ jeho hviezda naplno zažiarila až v 90. rokoch. Darilo sa mu v podnikaní počas jeho členstva v strane Vladimíra Mečiara HZDS, v ktorej svojho času pôsobil aj ako predseda krajského predstavenstva v Trnave. Počas privatizácie sa dostal k vplyvu vo viacerých podnikoch.

Asi najznámejší z podnikov je vďaka kauze s predajom Nafta Gbely. Táto spoločnosť bola napriek trhovej hodnote 3 miliardy korún predaná za 500 miliónov. Poór v Nafte vlastnil podiel cez spoločnosť Druhá obchodná, a. s., prostredníctvom ďalšej svojej spoločnosti – Arad, a. s. V Nafte Gbely spolu s ním pôsobil napr. aj poslanec strany SMER a bývalý minister Ľubomír Vážny. Obaja sa stretli aj v štruktúrach spoločnosti Biotika, a. s. V spoločnosti Arad zasa spolu s Poórom spolupracoval súčasný minister obrany z radov strany SMER Martin Glváč. Pre podozrenie z tunelovania Nafty bolo voči Poórovi začaté aj trestné stíhanie, avšak prokuratúra ho zastavila ešte pred rozhodnutím súdu s odôvodnením „skutok nie je trestným činom“.

Jeho meno je v súvislosti s jeho aktivitami spájané aj s takými osobami ako Ivan Gašparovič, Jozef Majský, Jozef Svoboda (zastrelený v roku 2004), Juraj Kamarás…

Od Majského pod cenu kupovali pozemky Matovičovci, pravdepodobne s cieľom vyhnúť sa plateniu vyššej dane.

zdroj: https://www.jangaso.sk/vladimir-poor/

   Send article as PDF   

Check Also

Rotary club je tajná slobodomurárska odnož hrajúca sa na charitu

Podobne ako rôzn iné tajné organizácie aj Rotary club sa navonok prejavuje charitatívnou činnosťou. K …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *