Galko predával utočné pušky za 12 EUR/kus, Naď ide kupovať za cca 4000 EUR/kus

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky plánuje nakúpiť 80 samopalov HK UMP SD. Naď vybral nemeckého výrobcu, i keď slovenský výrobca Grand Power ponúka samopaly s rovnakými parametrami za cca 1000 EUR/kus. Z kúpy od Grand Power by však asi nikto nedostal všimne.

Zaujimavosťou je, že do dnešného dňa žiadné z hlavných médií o tomto nákupe nepíše.

Kúpu nemeckých UMP, ktoré sú z plastu kritizoval sám Jaroslav Kuracina – slovenský výrobca Grand Power: „Grand Power Stribog AP9A3 (na fotke spolu s AP9A3S) je hlboko pod 1 000 eur, tento samopal vyhrál viaceré ceny a konania.

https://www.armadnymagazin.sk/2020/08/14/toto-je-ta-podpora-domaceho-priemyslu-uspesny-slovensky-vyrobca-zbrani-spochybnuje-slova-ministra-obrany/

Do USA exportujeme vyše 2 000 kusov mesačne, od septembra by to malo prekročiť až 3 000 kusov. Nie sme chvalabohu odkázaní na nejakých 80 kusov pre naše Ministerstvo obrany, ale principiálne mi prekáža dať 3 900 eur z peňazí daňových poplatníkov za plastové UMP.

Pritom ešte pred pár dňami sa Naď vyjadril, že bude uprednostňovať domácich výrobcov a verejné obstarávania budú transparentné.

Naď si na svoje ministerstvo zobral bývaleho ministra vnútra, rodáka z Klieštiny (okres Považská Bystrica). Ten je známy tým, že predával nie plastové utočné pušky ako UMP, ale poctivé kovové Vzor 58, kus za 12 EUR.

https://domov.sme.sk/c/22403801/nad-galko-nie-je-trucpodnik-bude-bojovat-proti-korupcii.html

Galko doteraz obhajuje predaj utočných pušiek za 12 EUR/kus. Tým, čo o tomto jeho nevýhodnom predaji píšu zastrašuje súdmi. Je však jasné, že na súde by neuspel.

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/208060/vysudim-od-nich-more-penazi-a-dam-ich-na-charitu-odkazuje-galko-tym-ktori-ho-vinia-z-nevyhodneho-predaja-samopalov-pre-pl-vyslovil-zelanie-ktorym-svojich-kritikov-nepotesi/

   Send article as PDF   

Check Also

Vlastizradkyňa Belousovová (Malíková) kandiduje za Republiku, hlasovala za Lisabonskú zmluvu, výsmech

Belousová bola podržtaška Slotu a Trabelssieho, keď Slota podvodne presúval štátny majetok do súkromných rúk. …

4 komentáre

 1. Uz davnejsie som pisal, ze stare sroty ako to Galkofon z Kauflandu nazval niekto kupil (myslim ze Strnad, bez zaruky info), obratom to islo cez Izrael do syrie a dalaich vojnou zmietanych statov.

  Pytam sa jednoduchu vec – na co je komu nefunkcna utocna puska vz. 58 za hocikolko €?? Na to, aby ju roztavil v peci?? Na taku ulohu je vo svete spusta ineho srotu, Aralske jazero napr. je posiate tonami ocele lodi.

  Galko velmi dobre vie, co to bolo.
  Chce davat zaloby aby vytrieskal more penazi? Ano, pretoze ma za sebou zbrojarsku lobby, ktora zlomi hociktory senat. O samosudcovi ani nehovoriac.

  A preco pan skladnik z Kaufu nepoda trestne ozn.? No pretoze vysetrovstel by sa zacal vrtat vo faktoch. A zo spisu by uniklo kam to Galko predal…

  Je zname, ze vz. 58 ma vyrazne kvalitnejsiu vyrobu ako AK47 a podobnu ako juhoslovanska Zastava. Bolo niekolko testov kde vytiahli 58ku z blata po dnoch a strelba bola perfektna.
  Predane boli zakonzervovane ulozenky, ziadne sroty kokote.
  Isli do suchych oblasti, cize sanca ze by nejakym sposobom hrdzaveli je minimalna. Dalsia vec, tieto militantne skupiny ktore si vyzivuje Izr po celom Blizkom vychode sa vedia dostat ku statisicom 7,62×39 nabojov, ktorych vo Vychodnom bloku je mraky, alebo Galkove more.

  Treba doplnit, ze za SBSkovania Bonulu a Bodorbandy zo skladov zmizlo mraky nabojov (vraj najmenej 300 000 kusov) 7 bedniciek RPG-7 (!!!!) a nejake bednicky granatov (!!!!)

  Ako boli strazene sklady KURWA??! Viete si toto predstavit potichu vyniest, azda prehodit cez plot??

  Galko ma evidentne uz dobre konexie v militantnom priemysle, asi preto isiel na sefa LOTN.
  Otazka je, ci ma konexie na dodavky zbrani niekomu a tymto flekom sefa LOTN sa to legalizuje alebo aj nieco realne vybavi.

  Spomente si aj na to, ze Kiskov syn pracuje vo firme na vyrobu rakiet…

 2. https://www.crz.gov.sk/zmluva/5407286/

  http://www.orsr.sk/hladaj_subjekt.asp?OBMENO=W.a.r.&PF=0&SID=0
  Hladaj firmu W. A. R. a W. A. R. Defender (nazvy inak velmi presne, zakerne vymyslene, tazko hladatelne – bodky a medzery)

  Osoby Daniel Pelisek – byvaly ostrelovac v specialnych jednotkach, dnes firma (od 2017) na vyrobu nepriestrelnej vesty a balistiky.
  Druha osoba Richard Mešťan (v tej firme bez sl. Defender) -.

  Pavol Mestan:
  Riaditeľ Múzea židovskej kultúry v Bratislave a zároveň námestník generálneho riaditeľa SNM pre Úsek múzeí národnostných menšín. Vyštudoval slovenčinu a dejiny.
  Neskôr pôsobil na Vysokej straníckej škole ÚV KSS v Bratislave, kde získal aj svoju profesúru.

  Štát dotuje židovské náboženské obce, ktorých úlohou je zastrešovať rituálny náboženský život židov.
  https://domov.sme.sk/c/1141526/mestan-spolocnost-vnima-zidov-viac-cez-vieru-nez-ako-narod.html
  Na webe zilina-gallery.sk je spusta foto Mestana s jarmulkou. V Zilinskom kraji?

  Obaja Pelisek aj Mestan figuruju v dalsich firmach, cela siet.
  Pelisek ma zbranovu firmu oddelenu od ostatnej siete, hraje to na cisteho dodavatela.
  Ta ostatna siet:

  https://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/spolocnost-habex-s-r-o-1

  Mestan a jeho siet :

  https://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/mgr-richard-mestan-1

  Takze takto sa robi vzorovy biznis pan minister?? Vzorovy pre koho?

  K tomuto obsahu patri a treba si spojit moj predosly prispevok nizsie zo sept 2020.

 3. Naďov izraelsky biznis?

  https://www.crz.gov.sk/zmluva/5407286/

  Siet firiem Mešťana
  https://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/mgr-richard-mestan-1

  Siet firiem Peliska:
  https://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/spolocnost-habex-s-r-o-1

  Zbrane predava statu ako cista osoba, bez siete firiem :
  https://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/daniel-pelisek-3

  Richard Mestan by mal byt rodinou podla foto s Pavol Mešťan – riaditeľ Múzea židovskej kultúry v Bratislave a zároveň námestník generálneho riaditeľa SNM pre Úsek múzeí národnostných menšín. Vyštudoval slovenčinu a dejiny. Neskôr pôsobil na Vysokej straníckej škole ÚV KSS v Bratislave, kde získal aj svoju profesúru.

  Stat dava dotacie zidvoskej obci. Aj Pavol Mestan je samozrejme zidvoskej prisl., co vidno na bohatej fotokolekcii na zilina-gallery.sk :
  https://zilina-gallery.sk/picture.php?/69665/search/38461

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *