Primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč (HLAS-SD) si za mestské peniaze nakúpil 3 predražené lyžiarské bundy

Primátor Liptovského Mikuláša a poslanec mimoparlamentnej strany Hlas-SD Ján Blcháč si nakúpil tri lyžiarske bundy za 795 €, ktoré zaplatila mestská kasa. Ide o modré bundy značky Rossingol, model Rapide, ktoré mesto navyše nakúpilo predražené.

 

Podľa faktúry vystavenej maloobchodom so športovými potrebami SKL s.r.o. so sídlom v Dolnom Kubíne totiž jedna bunda stála približne 300 €. V internetových obchodoch sa však tento model predáva v cenových reláciách od 150 do 190 €.

 

Hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková tvrdí, že išlo o štandardný nákup. Lyžiarske bundy mesto považuje za ochranný odev proti chladu. Naposledy vraj zabezpečovali riadenie havarijného stavu, keď v meste roztrhlo hlavné vodovodné potrubie.

„Bundy boli zakúpené ako ochranný odev proti chladu v súlade so smernicou pre poskytovanie osobných ochranných pracovných prostriedkov výlučne pre členov krízového štábu mesta, ktorí zabezpečujú havarijné či krízové situácie v teréne na území mesta a majú preto nárok od zamestnávateľa na takéto ochranné odevy,“ uviedla v stanovisku pre Topky.sk.

„Bundy sú riadne označené funkciou a logom mesta, pretože ide výlučne o pracovný, nie súkromný odev a sú farebne odlíšené, primátor ako šéf krízového štábu má inú farbu bundy, ako ostatní členovia, aby boli v teréne dostatočne identifikovateľní,” dodáva hovorkyňa mesta Čapčíková. Ide vraj o štandardný postup pri zabezpečovaní pracovných odevov aj v iných samosprávach.

Primátor má plat vyše 5000 EUR/mesačne…ale na bundu mu neostalo :). Sestričky, lekári, asistenti v nemocnici si musia kupovať odevy, topánky a inú pracovnú odev zo svojho… Holt zlodeji majú iné postavenie v spoločnosti.

zdroj: https://refresher.cz/94193-Primator-Liptovskeho-Mikulasa-si-za-mestske-peniaze-kupil-tri-lyziarske-bundy-za-800-Ide-o-ochranny-odev-brani-sa

   Send article as PDF   

Check Also

Vláda 2023 – (SMER-SD, HLAS-SD, SNS) – všetko sem

Ministrom zahraničných vecí Žid Juraj Blanár https://www.inenoviny.sk/bude-zid-juraj-blanar-ako-minister-zahranicnych-veci-hajit-zaujmy-slovakov-alebo-zidov/ Na najvyššiu pozíciu – na čelo zdravotníckého výboru …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *