štvrtok , 20 júna 2024

Idiotizmus predstaviteľov EÚ vrátane slovenských pohlavárov je neliečiteľný…

eu x russia

V Európskej únii je na obzore šiesty balík sankcií proti Rusku.  Mal by obsahovať čiastočné embargo na ruskú ropu.

Horúca téma o zákaze dovozu ruskej ropy do Európskej únie na objednávku USA opäť raz poukázala, že EÚ je nesvojprávna slúžka plniaca úlohy Američanov. Táto domáca úloha bola dlho diskutovaná. EÚ nevedela ako má s ňou naložiť tak, aby boli USA spokojné.

Tak, ako je Turecko čiernym koňom NATO, tak je Maďarsko čiernym koňom EÚ. Maďarsko sa nechcelo vzdať ropy z Ruska. Orbán pochopil, čo pre hospodárstvo Maďarska ruská ropa znamená a nenechal sa vydierať EÚ. Okrem toho Maďarsko takisto ako Slovensko nemá prístup k moru a tak vlastne úľavy, ktoré Orbán pre Maďarsko vybojoval, budú mať pozitívny vplyv aj na slovenskú ekonomiku. Čo sa však markantne ukázalo, bolo to, že zatiaľ čo Orbán bojoval za maďarské záujmy, Heger čakal ako pštros s hlavou v piesku a nič nerobil. Jednoducho povedané slovami politických klasikov – „nemal gule“, aby sa k rozumnej požiadavke Maďarska pridal. Jeho lokajstvo zahraničným pánom je doslova pre slovenských občanov ohromujúce. A šokom. Heger je dokonca aj komik. Akonáhle zacítil, že Orbán so svojou požiadavkou bude v EÚ úspešný, začal dávať do médií také vyhlásenia ako keby to bola jeho zásluha.

EÚ sa rozhodla zakázať dovoz ruskej ropy z mora, ktorý tvorí približne dve tretiny celkového dovozu ruskej ropy do EÚ. Cez ropovod Družba budeme ďalej čerpať ropu aspoň údajne 2 a pol roka. Zákaz námorných dodávok ropy sa  má predĺžiť na šesť mesiacov, ropných produktov  na osem. Čo bude potom, vie iba Putin. Úplne úžasnou informáciou z prostredia EÚ je to, že viacerí lídri EÚ tajne dúfajú, že úplný zákaz nepríde.

V roku 2021 Rusko predalo ropu a ropné produkty za približne 180 miliárd USD. Európa vykúpila 42 % za 75,6 miliardy USD. Ak Rusko „stratí“ dve tretiny, je to približne 50 miliárd USD. Ale stratí iba obrazne. Prepočítajte si zvýšenie cien ropy do zisku Ruska za predaj a zistíte, že to nakoniec bude Rusko, ktoré zarobí. Predá možno menej, ale za oveľa drahšie, čím si straty vykompenzuje. Kým na začiatku roka 2020 stál barel ropy 62 USD, v marci 2022 už stál barel 130 USD.

EÚ si myslí, že Rusko je závislé od predaja ropy do EÚ. To je ďalšia kardinálna chyba. Rusko od toho vôbec nie je závislé a teda ropné sankcie proti Rusku  sú nezmyslom a v konečnom dôsledku ožobračujú štáty EÚ.

Pozrime sa na to, čo čaká občana. „Odstrihnutie“ EÚ od dodávok ruskej ropy alebo aj plynu bude znamenať nárast cien vo všetkých oblastiach hospodárstva. Nie sme ďaleko od toho, aby cena ropy do konca tohto roku vzrástla až o 10%. Niekto si povie. 10% nie je nič. Ale keď sa to premietne do cien všetkého čo potrebujeme, zistíme, že to bude oveľa viac!!! Od výroby až po spotrebu a služby. Ale kto na tom zarobí ďalej? Všimli ste si, že všetky komodity na trhu skočili hore? O koľko percent? Najmenej o 20%. A to nie je koniec. Zarábať budú predajcovia, firmy, európski oligarchovia. Ich marže sú už teraz nehorázne vysoké. Na sankciách proti Rusku bude škodovať len občan ako konečný spotrebiteľ. A kruto!!! Zo strednej vrstvy obyvateľstva sa stane chudoba!!!

Zaujímavé pritom je, že USA nahovárajú EÚ na ropné sankcie, ale samotné USA zvýšili nákup ruskej ropy o takmer 40%. Halóóó…Začína byť konečne jasno o čo tu ide? Alebo Nemecko nakupuje od Ruska plyn v obrovských množstvách za staré ceny. Budeme potom kupovať ruský plyn z Nemecka a ruskú ropu z USA za nehorázne vyššie ceny?

Potichu sa na sprostosti a samovražednej politike americkej slúžky EÚ smeje aj Čína. Čína a Rusko rokujú o nákupe ropy na medzivládnej úrovni. Čína utužuje svoje energetické väzby s Moskvou a dopĺňa svoje strategické zásoby. Čína oficiálne nezverejňuje veľkosť svojich strategických rezerv. Má kapacitu na viac ako miliardu barelov kombinovaných štátnych a komerčných zásob. Pre porovnanie, štátne strategické rezervy USA majú maximálnu kapacitu niečo vyše 700 miliónov barelov. Do svojich zásob „pumpujú“ ruskú ropu aj USA.

Ďalším faktom je, že Rusko od apríla presúva dodávky ropy z Európy do Ázie. Napríklad v máji  do Indie a Číny dodali trikrát viac ropy a ropných produktov ako do Európy. Stať sa môže to, že Rusko si povie, že Európa nie je preň spoľahlivým obchodným partnerom a do Európy koncom roka nepošle vôbec nič.

Uvidíme čo bude ďalej. Hlásna trúba a slúžka USA Ursula von Leyenová, bývalá nemecká ministerka obrany so škandalóznou minulosťou je pre budúcnosť EÚ obrovským bezpečnostným rizikom. A naše politické papagáje pre slovenskú budúcnosť tiež…

V totalitárnom policajnom štáte Slovensko si nedávno dovolil predseda Klubu 500 Vladimír Soták kritizovať vládu za jej kroky. Netrvalo dlho a údajný bývalý vojenský špión v roli ministra vnútra kontroverzný Mikulec poslal Klubu 500 na krk NAKU, ktorá Klub 500 vyšetruje podľa média Topky:

„Z možného spáchania vojnového trestného činu a trestných činov terorizmu. Ide o nákupy surovín z Ruskej federácie, a reč je najmä o plyne, rope a financiách z predaja surovín a produktov, ktoré môžu následne poslúžiť Rusku na vedenie vojny na Ukrajine“. NAKU tiež zaujíma, či v tomto prípade by nejako zastavenie týchto nerastných surovín ovplyvnilo našich zamestnávateľov a zamestnancov a či by to malo vplyv na podnikateľské prostredie u nás.“ Toľko Topky. Ide o zjavnú politickú šikanu pretože zrejme každý okrem NAKY vie, aké dopady na hospodárstvo sankcie budú mať. Ak má NAKA medzery vo vzdelaní alebo nemá odborníkov na tieto otázky prečo sa neobráti na „stratégov“ vo vláde SR? Hlavne Matoviča a Hegera? Odporúčam NAKE, Mikulcovi a iným „odborníkom“ vo vláde SR, aby iniciovali zavedenie slovenských sankcií a sankcií EÚ voči USA za nehorázne nadmerné nákupy ropy z Ruska a za podozrenie podpory financovania vojny na Ukrajine.

PS:

Nemecko ide „napumpovať do svojho údajne obranného fondu 100 miliárd eur. V rozpore s bezpečnostnými zmluvami, ktorými je Nemecko po druhej svetovej vojne viazané. Prebúdza sa v Nemecku spiaci neonacizmus? Ide o transformáciu súčasného Bundeswehru na nový Wehrmacht? Novodobí nemeckí okupanti na Slovensku už sú…Vďaka tejto zapredaneckej vláde.

Viac na:

https://www.kurzy-online.sk/komodity/ropa/

https://www.topky.sk/cl/10/2322331/MIMORIADNE-NAKA-vysetruje-nakup-ruskeho-plynu-ako-financovanie-vojny-a-terorizmu–Kontaktovala-uz-najvacsie-firmy

Z mesta SNP Ivan Štubňa

   Send article as PDF   

Check Also

V Rusku montujú státisice kamier, ktoré budú rozpoznávať tváre obyvateľov a značky aút

Rusko buduje rozsiahlú sieť kamier, ktoré budu sledovať obyvateľstvo, identifikovať tváre a značky aút. Projekt …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *