štvrtok , 30 mája 2024

Elektromobily a hybridy vytvárajú magnetické pole, ktoré poškodzuje zdravie človeka

V elektrický autách prebieha množstvo káblov, elektromotory, batérie, prechodom vysokého prúdu a napätia sa vytvára veľké magnetické pole, v ktorého tesnej blízkosti je človek.
Vzniká takto nizkofrekvenčné magnetické pole a to bolo v roku 2002 klasifikované Medzinárodnou agentúrou na výskum rakoviny ako potenciálne rakovinotvorné. Iné štúdie hovoria o častejšom výskyte detskej rakoviny krvi (leukémia).

Existuje aj viacero hlásených prípadov, kedy takéto pole môže viesť k vzniku nervový systém poškodzujúcich ochorení ako Alzheimerová choroba a Parkinsonová. Nie je preskúmaný ani vplyv na ľudí, ktoré majú kardiostimulátory a iné citlivé zariadenia na okolité magnetické pole.

Nehovoriac o tom, že v takom aute je 800V a vysoké prúdy, stači mala chyba na elektroinštalícii a nastáva smrť cestujúcich.

V elektrických autách ľudia častejšie pocíťujú bolesti hlavy, nevoľno, vracanie, závrate, únavu.

zdroj:
https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1742-6596/2408/1/012018/pdf

Pribúda kritických názorov a za príklad sa dávajú telefóny. Práve u nich sa stanovila maximálna hodnota vyžarovania – SAR. Podobne by malo existovať pri elektromobiloch a hybridoch.

ďalšie zdroje:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8914635/
https://www.linkedin.com/pulse/electromagnetic-exposure-hybrid-electric-vehicles-ev-how-machado/

   Send article as PDF   

Check Also

Aj v Rusku v školách prebieha identifikácia detí cez kamery

Rusko od COVID-19 montuje kamery do škôl, ktoré identifikujú deťi a ich tváre. Klasické vyhovorky, …

2 komentáre

  1. Odporúčam sa uzemňovať aj v domácom prostredí (celoročne a X alebo XY hodín denne, lebo JE TÁ MOŽNOSŤ) ….. Urobím teda reklamu, odtiaľ som si uzemňovacie pomôcky kúpil ja : UZEMNISE.CZ
    Mám to už 4 roky, SPOKOJNOSŤ 🙂

    • Samozrejme do auta si uzemňovaciou pomôcku nenainštalujete. Musí byť totiž napojená priamo na Zem. Buď cez uzemňovací kolík v zásuvke, alebo cez uzemňovací kolík zapichnutý do pôdy….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *