Vážená pani Šramová,
včera 21.6.2026 som Vám poslala mail. Je to druhý mail. Prvý mail som Vám poslala pred mesiacom, to znamená 23.5.2026. Vy ste ten prvý i druhý mail vyhodnotila ako stalking a podala trestné oznámenie za ten mail.
Napísala ste na svojom telegrame presne toto:Toto nie je stalking, nebezpečné prenasledovanie, vyhrážanie sa a nátlak??
A čo na to polícia?


Presné znenie mailu dám na konci tohto listu a ja na tom maili nevidím nič zlé. Je to normálna žiadosť ohľadne uverejnenia kauzy. Keď ste mohla uverejniť rozhovor s vyšetrovateľom Jánom Kaľavským, za ktorým ste dokonca vycestovala do zahraničia, tak prečo sa nemožete venovať tejto miliardovej kauze, ktorú všetci novinári od roku 2000 ignorujú? Je menej závažná? Máte si i svoj web, robíte rozhovory s politikmi, poslancami….Určite sa Vám veľmi rád k tejto kauze vyjadrí i Robert Fico, prečo ju strana SMER od decembra 2000 ignoruje. Keď už máte tak dobrý vzťah, že s ním lietate na zahraničné cesty, tak možnosť sa ho na to spýtať. Okrem toho, máte na Úrade vlády kartičku PRESS, takže by to nemal byť problém. Aspoň nám Robert Fico názorne ukáže ako mu záleží na spravodlivosti na Slovensku.
Alebo táto kauza nie je vo verejnom záujme? Za prvé polícii som sa ozvala už dávno, viď moje články nižšie. V podstate o pomoc som políciu prosila od roku 2000. Nepomohli mi ani raz. Preto som nútená riešiť to cez média. Lenže ani jedne slovenský novinár mi od roku 2000 tiež nepomohol. Nič neuverejnili. Takže ako svedok miliardovej kauzy musím o svojom súkromí mlčať a chrániť nielen seba a svoje okolie. I ja mám právo na život, pre Slovensko som urobila podstatne viac ako Vy Mimi Šramová. A Vy ste mi odmietla pomocť, ani ste neodpovedala na moje maily ohľadom žiadosti o pomoc pri uverejnení obrovskej kauzy a miesto toho na mňa podávate trestné oznámenia? Čo ste Vy za človeka? A ešte máte tu drzosť verejne tvrdiť, ako Vám ubližujú? A čo mám hovoriť ja, keď mne samotná slovenská polícia urobila zo života peklo, uviedla som to už v prvom článku z januára 2012. Ako sa mám brániť ja, keď sebeckí novinári mi odmietajú pomocť? Tak od čoho ste v médiach? Aby ste nám určovali, čo si máme myslieť a manipulovali nami?
Mimi Šramová: Poslať Vám dva maily behom mesiaca je stalking, nebezpečné prenasledovanie, vyhrážanie a nátlak? To ako ste na to prišla?
Keď sa tak veľmi bojíte, tak prečo beháte so slúchatkami v ušiach a ešte z toho robíte video a dáte na FB? Veď keď sa bojím, tak behám bez slúchatok a nedávam trasu vo videu na FB. Okrem toho, adresu podnikania a bydliska ste štátnym orgánom nadiktovala Vy a je na orsr.sk. To si može zistiť každý.



Takže polícia nechce riešiť dlhé roky, kto a prečo ututlal vyšetrovanie tunelovania VSŽ Košice. Ale chcete po nej aby riešila to, že som si dovolila napísať Vám dva maily, aby ste verejne riešila i ututlané vyšetrovanie tunelovania VSŽ Košice? Dúfam, že nám to Jaroslav Ivor verejne vysvetlí, prečo sa tejto kauze nevenoval a ako je to s tými pozemkami od štátu, ktoré získala jeho dcéra a zať a potom predali.
V mojich poslaných listoch doporučene ministrovi vnútra a v mailoch som upozornila aj na Jaroslava Ivora. Ten bol v Bratislave vysokopostaveným šéfom v polícii. Ako som neskor zistila, jeho zať Martin Kuruc bol poslancom za SDKU a jeho dcéra Zuzana Kurucová má blízko SMERu (podľa článku sme.sk). Za divných okolností za veľmi výhodnú cenu získali pozemky od Ministerstva vnútra, ktoré vtedy viedol Robert Kaliňák. Toto ste dal prešetriť, či to náhodou nebola odmena za to, že Jaroslav Ivor ututlal vyšetrovanie tunelovania VSŽ Košice?
Ja som podanie poštou poslala priamo jemu a on sa k nemu s Ladislavom Pittnerom v TV Markíza Vašemu kolegovi Erikovi Tomášovi vyjadril priamo. Videla som to, bolo to v roku 2000 krátko po mojom podaní a zaslaní info novinárom. Takže prečo polícia nič nezistila? Jaroslav Ivor ako vysokopostavený policajt mal zabezpečiť, aby kauzu aj vyšetrili. Nezabezpečil a úplnou náhodou jeho dcéra a zať získali od MV SR pozemky za výhodnú cenu, ktoré vraj už nevlastnia. Nie je to priveľa náhod?
A pán Matúš Šutaj- Eštok budete tvrdiť, že zákony platia pre každého? Neplatia! Veď Vy sám niektoré kauzy ututlávate….
Tu je odkaz na článok o pozemkoch a Ivorovej dcére a zaťovi:
https://domov.sme.sk/diskusie/3711595/lukrativne-pozemky-z-kalinakovej-kauzy-zmenili-majitela.html
Tu je celý text mailu, ktorý som Vám zaslala 21.6.2026:
Od:
Komu: msramova@gmail.com
Kopie: zuzana.hanzelova@sme.sk, barbora.marekova@petitpress.sk, peter.hanak@ringier.sk, natanael.poloha@ringier.sk, hlavnespravy@hlavnespravy.sk, info@hlavnydennik.sk, info@jurajstubniak.sk, monika.todova@dennikn.sk, matus.kostolny@dennikn.sk, roman.krpelan@sme.sk, vagovic@postoj.sk, hanus@postoj.sk, peter@mail.aktuality.sk, kauzy@aktuality.sk
Datum: 21. 6. 2026 17:18:44
Předmět: prosba o uverejnenie velkej kauzy
Vážená pani Šrámová,
do dnešného dňa som od Vás nedostala odpoveď na moj nižšie priložený mail.
Rovnako ako mi neodpovedala Zuzana Kovačič Hanzelová.
Je to pre vás nepodstatná kauza?
https://popelka.blog.pravda.sk/2012/01/21/prokuratura-policia-politici-palko-fico-poslanci/
https://popelka.blog.pravda.sk/2012/07/30/rezesovci-tunelovat-se-vyplaci/
Prečo ju ignorujete a neuverejníte?
A prezradíte nám Mimi Šramová, ktorý mrtvý človek Vám napísal mail, ktorý ste spomínala v rozhovore pre aktuality.sk? Nemyslela ste tým moj mail, aby ste uverejnila kauzu, ako polícia a prokuratúra ututlala tunelovanie VSŽ Košice a Robert Fico o tejto kauze mlčí dlhé roky, i keď som SMER prosila o pomoc už v roku 2000?
A Mimi Šramová, posielam tento mail i Jurajovi Štubniakovi, keď na neho tak verejne útočíte, nech o tejto kauze, ktorú zamlčujete ako „seriozna alternatívna novinárka“ vie.
Máte svoj web, robíte rozhovory s politikmi bezplatne, tak bezplatne možte otvoriť aj túto kauzu, o ktorej vám píšem. Rovnako ju mohli a možu otvoriť aj iné média, hlavne sme.sk, aktuality.sk, Denník N, rovnako ako alternatívne média, ktoré si vás zastávajú (Hlavné správy, Hlavný denník).
Keď dokážete svoju energiu vážení novinári venovať na útočenie na seba, tak možte venovať svoju energiu aj na to, aby ste odhaľovali verejne kauzy v prospech Slovenska. Alebo vám na Slovensku ani jednému z novinárov nezáleží?
Tak za čo ste ako novinári platení?
Za čo je platená Mimi Šramová z vládnych peňazí?
S pozdravom
Magdaléna Nadzamová
Tu nižšie je mail, ktorý ste asi myslela, keď ste tvrdila, že Vám mail písal mrtvy človek.
———- Původní e‑mail ———-
Od:
Komu: msramova@gmail.com
Kopie: zuzana.hanzelova@sme.sk, barbora.marekova@petitpress.sk
Datum: 23. 5. 2026 15:18:43
Předmět: prosba o uverejnenie velkej kauzy
Vážená pani Šramová,
dovoľujem si Vás ako novinárku, ktorá sa snaží byť seriózna a nezávislá. Uverejníte aj túto nižšie pripojenú kauzu, ktorá trvá od roku 2000 a napríklad Zuzana Kovačič Hanzelová to nebola ochotná uverejniť. Ignorovala ma.
Do kópie tento mail dávam i Zuzane Kovačič zo SME: dokážte mi „vážené“ novinárky, aké ste seriózne, keď si dovolíte ignorovať tak veľkú kauzu. Lebo ja medzi Vami nevidím rozdiel: obe ste neseriozne.
Podklady máte k nižšie pripojených článkoch:
Predpokladám, že to neuverejnite, lebo Vaša profesionálna kariéra je spojená s U. S Steelom Košice. Ale tam už nepracujete. Keď ste robili rozhovory s Tiborom Gašparom, tak sa ho možte spýtať, prečo sa tejto kauze v polícii nevenovali, ututlalli ju. Rovnako sa spýtate aj iných ktorých som spomínala v článkoch, prečo nekonali, mlčali, kauzu ignorovali.
Keď ste tak veľmi seriozna, tak sa tejto téme venovať budete a čo najskor. Je to doležití téma pre Slovensko.
Veď keď nefunguje na Slovensku spravodlivosť, tak nefunguje nič. I Vám by na tom malo záležať.
Ďakujem.
S pozdravom
Magdaléna Nadzamová
Takže vládnej „nenovinárke“ už nesmiem ani raz mesačne poslať mail so žiadosťou, aby sa ako vládna „nenovinárka“ venovala kauze ututlaného tunelovania VSŽ Košice, lebo Vy to vyhodnotíte ako stalking?
Napísala ste na svojom telegrame presne toto:Toto nie je stalking, nebezpečné prenasledovanie, vyhrážanie sa a nátlak??
A čo na to polícia?
Hlavne polícia a prokuratúra toto tunelovanie ututlala a mne nepomohla.
Takže dane som povinne platiť na Slovensku musela, ale Vás ako PR platenú z daní občanov osloviť mailom nesmiem, lebo Vás to obťažuje a hneď preto podávate trestné oznámenie?
Viete, Vy ste nadávala na Juraja Štubniaka, ale on mi aspoň slušne viackrát odpísal a dokonca moj blog spomenul vo svojom vysielaní.
Takže kde beriete tu drzosť na neho nadávať? A kde beriete tu drzosť na mňa podávať trestné oznámenie, keď som si dovolila požiadať Vás, aby ste otvorila verejne túto závažnú kauzu? A ututlala to práve polícia. A tá to má vyšetrovať? Veď polícia nikdy nemože byť nestranná, lebo mňa ako svedka v miliardovej kauze neochránila, nikdy mi nepomohli.
Takže ani teraz to riešiť nebudú, lebo by museli doslova na dlhé roky pozatvárať tých, ktorí túto miliardovú kauzu ututlali.
Sú v tom namočení mnohí mocní: Jaroslav Ivor, Ján Pipta, Vladimír Palko, Robert Fico, Robert Kaliňák, Matúš Šutaj-Eštok, policajti, ktorí to utulali, prokurátori, ktorí to utulali. A hlavne novinári, ktorí od roku 2000 odmietajú túto kauzu uverejniť. Vrátane Zuzany Kovačič Hanzelovej, jej manžela, ktorý mi drzo napísal, že ide „len“ o 5 milionov a je to premlčané a že sa bude venovať doležitejším veciam.
Takto všetci, ktorí sú bezdomovci kvoli neplateniu povinných a nespravodlivých odvodov by mali byť oslobodení od tohoto absurdného platenia pre iných, keď namysleným novinárom je jedno, ako sa na Slovensku rozkráda vo veľkom. Toto nie je spravodlivé skladať sa na toto rozkrádanie vo veľkom, ktoré polícia odmieta vyšetrovať.
Vedeli o tom všetci poslanci NR SR, poslala som im to mailom, tiež to utulali.
Takže platiť Vám na dohody z ministerstiev povinne musíme, ale baviť sa už so mnou pani Šramová nebudete?
Pripomína mi to Andreu Kozinkovú, ktorá mi tiež ako redaktorka Rádia Viva niečo podobné napísala. Uviedla som to tu:
Tak mi verejne napíšte, prečo tuto kauzu ignorujete a ututlávate? Veď máte prístup k politikom, vláde, tak máte fakt dobrú tému, ktorá bude rezonovať vo verejnosti dlhé mesiace. Stačí sa pýtať politikov, prečo mlčali, napríklad Tibora Gašpara, Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Vladimíra Palka, Jaroslava Spišiaka, Ivana Ševčíka, prečo dlhé roky mlčali a ako je to možné ututlať tak rozsiahlu kauzu.
A prestaňte byť hysterická. Ja Vás neobťažujem a ako vládnu „nenovinárku“ Vás mám právo osloviť, rovnako ako ľahostajných novinárov, ktorí dlhé roky túto kauzu ignorujú. Plat z daní občanov chcete, ale pre bežných občanov už pracovať nechcete?
Napríklad Štefan Hamran ako policajný prezident moj mail vyhodil bez prečítania. Tak ako sa mám brániť a koho som mala na polícii osloviť? Tu je ako dokaz vložený printscreen mailu:
https://popelka.blog.pravda.sk/2022/10/03/caputova-hamran-vagovic-matovic-mal-pravdu/
Polícii som sa ozvala krátko po tom, ako mi poslali mail. Kauzu VSŽ otvoriť verejne nechceli, ignorovali ma a nepomohli mi:
Dokonca i Kuciakovi rodičia mlčali, keď som poslala info, ako pracujú ostatní novinári:
https://popelka.blog.pravda.sk/2022/09/13/list-kuciakovym-rodicom-ohladne-prace-novinarov/
Vtedajší minister vnútra Vladimír Palko v tejto odpovedi nižšie obhajoval, prečo mi polícia nezaslala na moje trestné oznámenie, ktoré som poslala Jaroslavovi Ivorovi žiadne Uznesenie. To asi preto, aby som sa nemala na základe čoho odvolať.
Vedel o tomto ututlanom prípade políciou a prokuratúrou Robert Fico, Bela Bugár, Roman Mikulec, Milan Lučanský, Igor Matovič…:Všetci ma ignorovali, nepomohli:
https://popelka.blog.pravda.sk/2022/08/24/bela-bugar-a-rozkradnute-miliardy-z-vsz/
https://popelka.blog.pravda.sk/2022/12/02/richard-sulik-sas-a-ich-boj-proti-korupcii/
Tušila som, že vo VSŽ sa vo veľkom kradne, len som nemala dokazy. Keď ma takto absurdne liečili lekári, tak som tušila, že niekto v pozadí na nich tlačí. Pripomínam ešte raz: Ja som sa na tento svet vrátila v roku 1998 kvoli tunelovaniu VSŽ Košice. Lebo som intuitívne vedela, že nikto iný to urobiť nemože. Len som netušila, že je to až taký bordél na celom Slovensku, ľuďom to je jedno a polícia a prokuratúra to ututlá.
Tak som začala premýšľať, čo všetko som „videla“, čo sa týka rozkrádania vo VSŽ a po návrate do práce som si zabezpečila dokazy z archívu. K tomu som prístup ako pracovníčka zakázkového oddelenia mala. To som poskytla polícii, priamo Jaroslavovi Ivorovi s podrobnými informáciami. Lenže Ivor to vobec nevyšetroval, i keď s Ladislavom Pittnerom a Erikom Tomášom ako vtedajším redaktorom TV Markíza uverejnili reportáž, že polícia má dokazy o tunelovaní VSŽ Košice. TV Markíza neraz odo mňa dostala podklady, i poštou, i mailom a nič neuverejnili. Dnes už nebohá šéfka z TV Markíza Jana Segečová mi dokonca poštou vrátila podklady. Ten sprievodný list som už uverejnila na blogu. Rovnako postupovala aj TV JOJ a STV na čele s Rybníčkom tiež nič neuverejnili.
https://popelka.blog.pravda.sk/2024/02/20/minister-erik-tomas-tomu-sa-hovori-pokrytectvo/
Že by to bola pravda, že za peniaze si v médiach možete kúpiť skoro všetko? „Kúpili“ si Rezešovci mlčanie médií?
Rovnako ako Česká televízia má dobré vzťahy s českou políciou, tak i slovenskí novinári a slovenská polícia majú dobré vzťahy a proti sebe nepojdú a slovenskí novinári neuverejnia nič o tom, ako slovenská polícia ututláva kauzy? Asi áno, keď 26 rokov som nedokázala dostať do žiadneho slovenského média, ani súkromného. To je fakt škandál.
Preto píšem blog. K tomu ma donútili novinári, lebo mi nechceli pomocť. To nepíše mrtvý človek, ale ja osobne od januára 2012. A nie som jediná, ktorá tu má nick, to tu má mnoho blogerov.
Toto funguje doteraz, čo tvrdí Marek Vagovič v rozhovore nižšie. Štátne orgány obyčajnému človeku nepomožu. Dokonca to tvrdil v jednom rozhovore aj bývalý policajný prezident Jaroslav Málik, že keď sa na Slovensku dostanete do problémov, nikto Vám nepomože a ľudia sa boja svedčiť. Keď to tvrdí tak vysokopostavený bývalý policajt, tak asi to je horšie, ako to navonok vyzerá.
Terajší minister vnútra o tejto kauze vie a ignoruje ma. Nepomohol mi.
Vie o tom i splnomocnenkyňa vlády Simona Zacharová, tiež mi nepomohla. Miesto toho mailom oslovila web progresivne.com, ktorý mali odvahu mi niekoľko článkov z blogu uverejniť. Podrobnosti sú v článku nižšie.
Takže sa mi k tomu mojmu mailu vyjadríte a pošlete mi odpoveď? Alebo len naďalej budete podávať trestné oznámenie na mňa za to, že Vás nebezpečne prenasledujem a stalkujem? Slovenská polícia mi mala pomocť od roku 2000, neraz som ich o to prosila.
Toto som uviedla už v prvom článku v januári 2012:
https://popelka.blog.pravda.sk/2012/01/21/prokuratura-policia-politici-palko-fico-poslanci/
Polícia znejpríjemňovala život mne ako oznamovateľovi. Namiesto toho, aby preverila moje oznámenie.
Stalo sa len to, že polícia (alebo to bola tajná služba?) ma telefonicky kontaktovala v novembri 2000. Pán Kukura potom netradične ma vypočúval v aute, cestou do centra Košíc.
Slušne mi naznačil, že toto nie je nič moc, čo som im poslala a že samozrejme vyšetrovanie prebieha. Potom som bola na jednom výsluchu bez predvolanky, na polícii v Košiciach. Hneď na začiatku mi pán Kukura povedal, že zápisnicu písať nebudú, len jeho kolega si bude robiť poznámky. Žiadne poznámky si jeho kolega nerobil. Pán Kukura chcel vedieť kto mi dával informácie a či viem dokázať, že moja bývalá šéfka z OTA Anna Horňáková je vysoko postaveným agentom KGB. Ešte cestou vo výťahu mi vysvetľoval, že sa mi nič nestane.
Žiadne iné vysvetlenia odo mňa nechcel!!! Aký mal potom tento „výsluch“ zmysel?
Ďalšie predvolanie som mala telefonicky. To sa mi ozval telefonicky človek z Finančnej polície z Banskej Bystrice. Bol veľmi milý, tak som najprv súhlasila, že prídem v uvedený deň na vrátnicu polície v Košiciach. Bola to konkrétna budova Na Moyzesovej ulici.
A ešte mi povedal, že nebudeme dodržiavať formality a že predvolanku mi posielať nebude.
Ja som si to rozmyslela a zavolala som mu naspäť (na telefóne na pevnej linke Vám toto číslo sa automaticky uloží). Nebol tam, tak som mu nechala odkaz, nech mi pošle predvolanku poštou. Nikdy mi ju neposlal. Nikdy sa už neozval telefonicky, ani ma nekontaktoval inak ! Bolo to štandardné predvolanie?
Neskor som mala ďalší telefonát. Ten pán sa mi predstavil, že je z kriminálky v Banskej Bystrici. Chcel sa so mnou stretnúť kdekoľvek v Košiciach, kde si určím ja. Deň si určil on.
To som odmietla bez predvolanky, tak mi oznámil, že kriminálka može len tak bez súdneho povolenia vkročiť do bytu on ma v daný deň navštívi doma. To mi oznámil ako fakt!!!
Radila som sa s právničkou v bezplatnej právnej poradni a dostala som radu, že bez predvolanky nech na výsluchy nikdy nejdem, a zásadne s právnikom. V žiadnom prípade nemám akceptovať telefonické dohody s políciou, pretože zavolať mi može hocikto a takisto na „výsluchy“ mimo budovu polície može prísť hocikto.
Toto všetko boli podľa Vašich prokurátorov štandardné postupy polície???
Okrem toho, som sa pýtala na poslednom výsluchu vyšetrovateľa Priatka a prísediacej pani Gecíkovej: Prečo zákony na Slovensku majú platiť pre mňa a pre Rezešovcov nie? Na moju otázku mi nikto neodpovedal, len sklonili obidvaja hlavy a ani ma nešli odprevadiť na vrátnicu, ako to robievali bežne.
To isté sa pýtam ja Vás: prečo zákony v tomto prípade nedodržala polícia?
Zákony nemusia dodržiavať Vaši prokurátori? V tomto prípade ich nedodržali.
Pretože im unikla podstata: že som sa sťažovala vždy na pána Ivora! Tomu sa nikto nevenoval. Jemu som poslala svoj list a chcela som vedieť, čo on pre to urobil, aby sa to všetko vyšetrilo. Nielen vedieť, ale aby sa to riešilo a vyšetrilo.
Na jednej strane sa Rezešovcom nič nestalo, o nič neprišli.
Ja som prišla o všetko: o prácu, o byt. Na Slovensku som bola 6 rokov nezamestnaná, potom som bola nútená 7 x zmeniť prácu za 4 roky. Pracujem momentálne v Prahe, bývam v podnájme a na Slovensku som bezdomovec. Už sa ma pokúsili neraz „poslať na druhý svet“. Mám dobrý zdroj informácii, takže som všetko prežila. Ale políciu to vobec netrápilo, nezaujímalo a nechránili ma. To mali tak veľa svedkov ohľadne tunelovania VSŽ?
Koniec citácie z tohoto mojho prvého článku.
Keby ste čítala tie odkazy na články, ktoré som Vám pani Šramová poslala v prvom maili, tak na to prídete už dávno, že nie som žiadny stalker, ale nepohodlný svedok ututlaného tunelovania VSŽ Košice.
Nechápem, kde ste prišla na takúto hlúposť, že Vás može prenasledovať niekto, kto Vám pošle dva maily behom mesiaca. To ste fakt rozmaznané dievčatko, ktoré neznesie žiadnu kritiku, žiadny iný názor.
Ale ako vládny „nenovinár“ by ste mali odpovedať i na takéto otázky, ako je možné, že my ostatní Vás musíme povinne platiť cez dohody mninisterstva, ale Vy nie ste schopná odpovedať, prečo sa odmietate venovať jednej z najväčších kauz za posledných 26 rokov.
Slovenská oolícia mala 26 rokov na to, aby mi ako nepohodlnému svedkovi kauzy VSŽ Košice pomohla, ochránila ma. Miesto toho mi zničili život. Svojou nečinnosťou pri vyšetrovaní, tým, že mi nepomohli, ma poslali na ulicu, prišla som o všetko, o byt, prácu, vyhnali ma zo Slovenska, lebo som tam nedokázala prežiť.
Toto je ten sociálny a spravodlivý štát, ktorému vládne i Robert Fico, Inak, jeho odpoveď je v jednom článku a je z roku 2006.
Ale to by ste nemohla byť tak lenivá a musela i čítať to, čo som Vám poslala.
Takže na mojom prípade sa ukazuje aká ste nestranná. Proti vláde nepojdete, ako ste mi dokázala pri týchto dvoch mailoch. Ale neplatí Vás vláda, ale daňoví poplatníci. Preto chcem i ja vedieť, za čo ste vobec platená a ako sú využívané dane občanov. Nie som jediná: toto Vám písali viacerí v diskusii v kritických komentároch.
Takže nemanipulujte a nevymýšľajte si: nikto Vám neubližuje, len Vás nechcú platiť ľudia za plytké reči o vláde, ktorá ako sa ukazuje na mojom prípade zásadne nepomože. Mne r
A moj odkaz občanom nakoniec: Pochopila som: Slováci sú v podstate národ zlodejov, nikomu nepomožu a keď sa svedok ozve, že mu vadí obrovské rozkrádanie, miesto toho, aby ho polícia ochránila, tak mu zničí celý život. Čo vy ste za národ? Národ obrovských sebcov.
Tak neskutočných sebcov, že za nič nechcete platiť a myslíte si, že máte nárok na všetko zadarmo.
Hlavná vec, že ani jednému z Rezešovcov sa nič nestalo, i keď sa tam stratili miliardy. Ich nikdy polícia nenaháňala. Ale mňa neraz naháňali ako keby som tie železiarne vytunelovala ja a bola najväčší zlodej na Slovensku.
A Vy Mimi Šramová ich „chránite“ svojim mlčaním, lebo ste pracovala v U.S.Steele. Myslím tým políciu, prokuratúru, politikov, vládu…. Dúfam, že nám čoskoro podrobne poviete i to, aké výhody mal U.S.Steel z daní ostatných občanov. To tiež nie je spravodlivé. Ako šéfka vládnych vzťahov v tejto firme ste určite o tom podrobne vedela.
Za tie roky som pochopila jedno: hlavný problém je v novinároch: tu je potrebné urobiť veľký poriadok, aby objektívne informovali a nezamlčovali veľké kauzy a obrovské chyb polície, prokuratúry, politikov.
Mne zničili život hlavne média. Keby mi dávno pomohli, uverejnili tie obrovské prešľapy polície, prokuratúry, tak by mi nikto v tejto kauze už škodiť nemohol. Lenže mlčali a nechceli nič uverejniť, čo sa týka tejto kauzy.
Novinári nemajú posobiť ako PR politikov, vlády.
Veľmi trefne to pomenoval v prvom videu český novinár Milan Vidlák
https://popelka.blog.pravda.sk/2024/03/10/co-sa-v-mediach-nedozviete/
Tu je zoznam novinárov, ktorých som oslovila, je to článok z marca 2012:
https://popelka.blog.pravda.sk/2012/03/05/politicinovinari/
S pozdravom
Magdaléna Nadzamová
Uverejnené na: https://popelka.blog.pravda.sk/2026/06/22/otvoreny-list-mimi-sramovej-vyjadrenie-k-jej-prispevku-na-telegrame-a-mojom-dalsom-maili/