štvrtok , 25 apríla 2024

Napĺňajú sa konšpirácie? Bez covid pasu sa nikam nedostanete? Lekár spracoval uniknuté britské dokumenty

OPERÁCIA MESAČNÝ VÝSTREL Cieľom tohto postu je upozorniť, aby sa celoplošné testovanie pomocou antigénových testov nezamieňalo s tzv. operáciou Moonshot (zrejme analógia z vyslaním kozmickej lode Apollo 17 na mesiac) a podobnými typmi stratégii, ktorých podstatou je hromadné testovanie rizikových skupín a v horúcich lokalitách.

 

Operation Moonshot je názov novo navrhovanej schémy hromadného testovania covid-19 britskou vládou. Plán, ktorý odhalila spločnosť BMJ (1), spočíva v rozšírení testovania zo súčasných stotisíc testov každý deň na 10 miliónov denne do začiatku roku 2021.

Dokumenty ukazujú, že navrhované zavedenie testovania bude prebiehať v troch etapách (2). Uvádzajú, že Spojené kráľovstvo uskutoční od septembra do decembra 2020 denne od 200 000 do 800 000 testov. Malo by sa to rozdeliť na:

  • 200 000 testov denne na ľuďoch s príznakmi,
  • 100 000 denne u ľudí bez príznakov v lokálnych oblastiach na potlačenie onísk,
  • 250 000 denne pre ľudí bez príznakov v NHS a opatrovateľských domoch a
  • • 100 000 denne prostredníctvom národných štúdií prevalencie.

Od decembra 2020 sa v plánoch navrhuje zvýšenie dennej kapacity na dva až štyri milióny. To by zahŕňalo hromadné testovanie všetkých domov v miestnych oblastiach alebo celých mestách, kde prevalencia stúpa (430 000 testov denne), testovanie vysoko kontaktných profesií, ako sú učitelia každý týždeň (100 000 denne), a testovanie ľudí, aby im umožnili vstup na vysoko rizikové miesta, ako sú návštevníci nemocníc a domovov starostlivosti.

V pláne sa ďalej uvádza, že na začiatku roku 2021 dôjde k „úplnému zavedeniu“ do 10 miliónov testov denne, „aby sa ľudia mohli vrátiť a udržať si normálny život“. V tejto fáze bude týždenné testovanie sprístupnené postupne celej populácii, aby ľudia mohli ísť na vysoko rizikové udalosti pomocou „digitálneho pasu“, ktorý preukáže, že na vírus boli testované negatívne.

Testovacia technológia uvedená v dokumentoch zahŕňa qrt-PCR, Endpoint PCR, LAMP, LamPORE, antigénový test v laterálnom prúdení (lateral flow antigen test) a sekvenovanie celého genómu. Dva z týchto testov – antigénový test v laterálnom prúdení a LAMP – sú uvedené ako testy, ktoré majú „nižšiu citlivosť“ medzi 80% a 100%.

Uvedená stratégia bola podrobená ostrej kritike, že môže spôsobiť viac škody ako benefitu u ľudí, populácii a ekonomike (3). Jedným z argumentov bolo napríklad, že PCR test z výteru z hrdla je síce užitočný (ale nie dokonalý) na detekciu RNA vírusu SARS-CoV-2 u symptomatických pacientov. Problémy však vznikajú pri použití testu na účely, ktoré nezohľadňujú príznaky alebo čas infekcie – konkrétne vyhľadávanie prípadov, hromadný skríning a sledovanie chorôb. Je to tak preto, lebo PCR nie je testom infekčnosti.

PCR test skôr deteguje stopové množstvá sekvencie genómu vírusu, ktoré môžu byť buď živým prenosným vírusom, alebo irelevantnými fragmentmi RNA z predchádzajúcej infekcie. Ak ľudia s príznakmi alebo ľudia, ktorí boli nedávno vystavení infekcii dostanú pozitívny výsledok PCR, pravdepodobne budú infekční. Avšak pozitívny výsledok u niekoho bez príznakov alebo niekoho, kto boli nedávno vystavený kontaktu infikovanou osobou, môže byť spôsobený živým ale aj mŕtvym vírusom a preto nie je schopný určiť, či je osoba infekčná a schopná prenášať vírus na ostatných.

zdroj:

ostatné zdroje:

 

   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: KEDY ZAČNE KOTLÁR PREŠETROVAŤ KLAMLIVÚ PROPAGANDU ZDRAVOTNÍKOV SPOJENÚ S OČKOVANÍM PROTI COVIDU

Každý normálny človek by mal okamžite pochopiť, že Kotlár je len úbohá figúrka, ktorá šíri …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *