utorok , 21 septembra 2021

Poslanec OĽANO čelí obvineniu zo zneužívania maloletej osoby

Poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Herák (OĽaNO) čelí obvineniu zo zneužívania maloletej osoby. V pondelok o tom informovala RTVS.

Ako neskôr uviedol v stanovisku, odmieta, že by sa stali veci, z ktorých bol obvinený. „Tábory pre deti organizujem už 15 rokov. Často išlo o deti z detských domov, z neúplných rodín či z vylúčených komunít. Ja sám som vyrastal v detskom domove. Chápem, aké je to ťažké, vyrastať bez opory rodičov, bez lásky. Chápem preto, že niekedy majú deti potrebu si vymýšľať či zaujať,“ uviedol. Dodal, že plne spolupracuje s políciou a poskytne plnú súčinnosť, aby sa prípad vyšetril.

Herák kandidoval do parlamentu vo veku 31 rokov s víziou meniť životy mladých ľudí žijúcich v detských domovoch. Pred vstupom do parlamentu pracoval ako vysokoškolský učiteľ a štatutár občianskeho združenia Fantázia detí, uvádza RTVS na webovej stránke.

zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/588992-poslanec-jan-herak-celi-obvineniu-zo-zneuzivania-maloletej-osoby/

Práve medzi animátormi a organizátormi rôzných detských krúžkov je pomerne vysoký výskyt osôb, ktoré zneužívajú deti. Mnohí túto prácu vyhľadávajú cielene. Ako to bolo v prípade Heráka ukáže čas. Netreba však odsudzovať dieťa len za to, že je z domova a tým musí klamať…už toto vyjadrenie Heráka stojí za zamyslenie.

https://domov.sme.sk/t/7170/zneuzivanie-v-detskom-tabore

O.Z fantázia detí sídli na adrese Mliekarenská 10, Bratislava. Na tejto adrese sídlia podľa orsr ďalšie zaujímavé firmy.

Vo výročnej správe sa neukazujú finančné toky, avšak tie sú podľa našich zdrojov veľmi zaujímavé. Dostaneme sa k tomu niekedy v budúcnosti.

https://www.fantaziadeti.sk/o-nas

Herák sa preslávil na jar 2020, keď sa mu zdalo byť dlho v parlamente a chcel ísť domov. Video sa mi už nepodarilo nájsť.

Slováci zúria! Poslanec z OĽaNO sa postaral o poriadny trapas v parlamente!

Ako inak aj on študoval na Krčméryho pofidernej Univerzite.

Na internete sa objavili zaujimavé veci, aj fotky.

zdroj: https://www.facebook.com/photo?fbid=10222080586136325&set=pcb.10222080586896344

Herák už v minulosti bol podozrivý zo znásilnenia:

MIMORIADNE: Herák bol podozrivý zo znásilnenia, dievčaťu však nikto neveril

 

Check Also

Heger: Kde je viac zaočkovaných, tam sa pandémia bude viac šíriť

Heger vie, čo si rozprávajú za zatvorenými dverami, vie koľko očkovaných pacientov je v nemocniciach …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.