utorok , 9 augusta 2022

Pozývam všetkých vlastencov do Banskej Bystrice na oslavy slávneho výročia SNP a zároveň na vyjadrenie odporu podľa článku 32 Ústavy Slovenskej republiky

Ilustračný obr. slovenskí žoldnieri v službách USA

Ivan Korčok – kiskoidný typ politika, schopný urobiť pre kariéru všetko…

V politike sme už zažili mnohých politikov s podozrením na psychické ujmy rôznych diagnóz od ľahších až po tie ťažšie. Korčok vyzerá byť psychicky celkom zdravý. Trpí však na politickú dezorientáciu a syndróm vyhorenosti v počiatočnom štádiu. K psychickej ujme tak nemá ďaleko ak si neoddýchne – najlepšie zmenou zamestnania na fyzickú prácu. Prospel by mu pobyt na čerstvom vzduchu v hore. Práca drevorubača by bola pre neho dobrým dočasným riešením.

Dobrý politik v diplomacii musí vedieť povedať aj nesúhlasné stanoviská prijateľným spôsobom. Má sa vedieť vynájsť a pritom neklamať. Nemá používať všeobecné frázy verejne známe alebo často medializované. Nemá vykonávať neužitočnú a škodlivú nadprácu.  Populizmus by mu mal byť cudzí a mal by mať prirodzenú autoritu, ktorú si vybudoval počas praxe. Nemá svoju produkciu v štáte určenia opisovať z novín, ani neprezentovať cudzie myšlienky ako svoje vlastné. Dobrý diplomat má  byť vlastenec hájaci slovenské a nie cudzie záujmy. Cudzie záujmy nemá alibisticky prezentovať ako spoločné so slovenskými pokiaľ sú v rozpore. Inteligenciu by mal používať práve pre napredovanie záujmov Slovenska. Nesmie slúžiť cudzím pánom ani neprijímať od nich pokyny alebo príkazy. Má mať prirodzenú schopnosť vedieť presadzovať slovenské záujmy v zahraničí, má byť zásadový a prostredie vyslania má mať naštudované.

Na vedúcom mieste rezortu zahraničných vecí v materskom štáte má mať schopnosť analyticko – syntetického myslenia, má vedieť zostavovať mozaiku situačných správ z teritórií sveta a má mať schopnosť prijímať tomu zodpovedajúce závery. Pokiaľ sa jeho závery nezhodujú s politickým dianím, alebo sú dokonca v rozpore s predstavou iných politikov, má mať schopnosť argumentácie, na základe ktorej ich má presvedčiť o zmene stanoviska tak, aby bolo v prospech slovenských záujmov. Zároveň nemá byť konfliktný, ale má mať schopnosť vyrokovať najprijateľnejšie pozície pre Slovenskú republiku.

Korčok sa to za 30 rokov pobytu na teplých a dobre platených miestach v diplomacii nenaučil. Jeho premena sa zrejme začala v období, keď získal samostatnosť konania na vedúcich  miestach, v kontaktoch s NATO a neskôr v prijatí servility počas pobytu v USA.

Toľko stručne na úvod a teraz sa pozrieme na posledné Korčokove zlyhania. Budem komentovať jeho vyjadrenia písané boltom:

Ivan Korčok v Budapešti: Ak prestane Rusko ničiť nášho suseda a bojovať na Ukrajine, okamžite bude koniec vojny. Ak ale prestane bojovať Ukrajina, bude to jej koniec a Ukrajina neprežije. Toto nie je slovenský záujem!

Korčok vedome háji americké záujmy. Vedome nepomenúva príčiny prečo k vojne došlo, nie je objektívny, ale protiruský, protislovenský, nepomenúva účasť nacistov na Ukrajine a zločiny spáchané Ukrajincami od prevratu na Majdane. Zabudol pripomenúť neschopnosť medzinárodných účastníkov a signatárov pri uplatňovaní dohôd Minsk 1a 2 atď.

Skutočný diplomat a nie sluha Západu by trval od začiatku konfliktu n okamžitom zastavení bojov, dôkladnom vyšetrení zločinov a prijatí zodpovedajúcich záverov. Bol by sa vyjadril, že dodávkami zbraní sa len predlžuje vojna a utrpenie ľudí. Za tento stav sú zodpovedné USA a NATO, ktoré sa správajú desaťročia proti Rusku agresívne a z Ukrajiny si vybudovali vojnový polygón na nástup ďalšej agresie proti Rusku. Skutočný diplomat by odsúdil neonacistické aktivity ukrajinskej armády, odsúdil by nebezpečné aktivity amerických tajných služieb na Ukrajine vrátane výcviku neonacistov a nebezpečných výskumov v biologických laboratóriách na Ukrajine. A je toho ešte oveľa viac. Ale servilný sluha USA Korčok to neurobil. Tvrdenie Korčoka „Ak ale prestane bojovať Ukrajina, bude to jej koniec a Ukrajina neprežije“ je lož.  USA, NATO umelo „živia“ vojnu lebo USA na nej zarábajú neskutočné miliardy. USA nejde o Ukrajinu, ale o to, aby z Ukrajiny urobili ďalší podriadený štát, odkiaľ by mohli plánovať svoju agresiu proti Rusku.

Alibista Korčok nebol schopný zadefinovať otvorene skutočný slovenský záujem!!!

Korčok v Budapešti zdôraznil, že nielen v Maďarsku, ale aj na Slovensku zaznieva názor, že sankcie proti Rusku predlžujú vojnu na Ukrajine.

„Aj u nás rezonuje tento názor a to najčastejšie ho počuť od extrémistickej opozície a ich spriaznencov. Mám na to takúto odpoveď. Nie, sankcie vojnu nepredlžujú,“ vyhlásil minister I. Korčok s tým, že práve sankcie a naša pomoc Ukrajine, vrátane vojenskej, predlžuje existenciu Ukrajiny. „Môžu sa brániť, lebo to je jediná cesta, aby prežili. A presne toto je slovenský záujem – aby náš sused bola naďalej suverénna Ukrajina. Pre všetkých „mierotvorcov“ na Slovensku, osobitne tých, čo chcú, aby sa Ukrajinci konečne nejako s Rusmi dohodli=kapitulovali odkazujem toto: Ak Rusi prestanú ničiť Ukrajinu, viesť vojnu a bojovať na území nášho suseda, bude koniec vojny. Ak prestane bojovať Ukrajina, bude to koniec Ukrajiny. A Slovensko bude mať úplne iného suseda,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Korčok je slabý diplomat s nulovou schopnosťou hájiť slovenské záujmy. Od začiatku vojenského konfliktu na Ukrajine bolo zrejmé, že ak sa na Ukrajinu budú dodávať neustále zbrane za nehorázne miliardy USD, Rusko sa neuspokojí s denacifikáciou a demilitarizáciou východu Ukrajiny. Dnes je situácia taká, že ukrajinské vedenie nemá záujem rokovať o mieri. Robí tak na pokyn USA. Čím viac sa bude vojna naťahovať, tým viac sa bude vojna posúvať na západ Ukrajiny s cieľom zničenia ukrajinských náckov a celkovej demilitarizácie krajiny.

Korčok je dokázateľne proamerický miništrant, bez schopnosti definovať slovenské záujmy a presadzovať ich v medzinárodných podmienkach. Vyhlasovať o opozícii, že je extrémistická je jeho úbohosťou a známkou splošteného myslenia. Opozícia by mohla s čistým svedomím o ňom vyhlasovať, že obhajuje ukrajinský neonacizmus, ktorý na Ukrajine je prítomný. Korčok sa tomuto faktu vyhýba, a preto tvrdenie opozície by bolo oprávnené.

Sankcie proti Rusku sú nezmyslom a trvale poškodzujú ekonomiky celého sveta, vrátane Slovenska. Vojenská pomoc Ukrajine je aktom nepriateľstva voči Rusku podľa želania USA. Dodávky zbraní Ukrajine znamenajú v konečnom dôsledku viac mŕtvych na oboch stranách, eskaláciu napätia s možnosťou vypuknutia tretej svetovej vojny. Korčokove vyjadrenia sú pre Slovensko nebezpečné a mal by okamžite odísť z postu ministra zahraničných vecí. Čím neskôr sa vojna skončí, tým budú horšie dopady pre celý svet, ale zvlášť pre Európu a Slovensko. Korčok aj s Naďom by mali vysvetliť občanom Slovenskej republiky prečo sú časti vojska v bojovej pohotovosti vrátane zahraničných systémov Patriot. Naď by mal odprisahať na svoju česť, ak ešte nejakú má, že v Slovenskej republike sa nenachádzajú jadrové zbrane a ani sa nachádzať nebudú!!! Občania SR sú na jeho prísahu zvedaví…Za súčasný stav sú jednoznačne vinné USA a NATO svojou agresívnou politikou, ktorých cieľom je ovládnutie planéty ZEM Spojenými štátmi americkými. A to sa nestane. Pri tomto pláne zlyhal Hitler a zlyhá aj USA…Slovenská vláda obhajobou ukrajinského neonacizmu dostala Slovensko na zoznam nepriateľských štátov Ruska. Slovenská vláda robí nadprácu pre záujmy USA a urobila si z občanov vlastného štátu rukojemníkov.

Nácvik Korčoka do prvej línie…

V demokracii má vláda slúžiť ľudu. Ak ľud dovolí vláde vládnuť nad národom, nad životom ľudí a  uzurpuje si vládnutie vo svoj prospech, v prospech celosvetových mocenských štruktúr a nadnárodných monopolov a prestane slúžiť ľudu, tak už nežijeme v demokracii. Žijeme v diktatúre nadľudí ktorí si hovoria elity a ktorí svoju túžbu po neobmedzenej moci a kontrole zdôvodňujú nejasnými predstavami,  frázami a snažia sa Vás presvedčiť,  a to aj násilím, že to čo robia, „je pre Vás najlepšie.“ A to je už iba krok ku korporátnemu fašizmu!!!

 

Vtedy je čas na revolúciu…Podmienky dozreli…Blíži sa výročie SNP. Pozývam všetkých vlastencov do Banskej Bystrice na oslavy slávneho výročia SNP a zároveň na vyjadrenie odporu podľa článku 32 Ústavy Slovenskej republiky.

 

Viac na:

https://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/ivan-korcok-v-budapesti-ak-prestane-rusko-nicit-nasho-suseda-a-bojovat-na-ukrajine-okamzite-bude-koniec-vojny-ak-ale-prestane-bojovat-ukrajina-bude-to?p_p_auth=KfHC2q2c&_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2F

Z mesta SNP Ivan Štubňa

   Send article as PDF   

Check Also

Verejne obviňujem USA a NATO zo spáchania neonacistických zločinov v bývalej Juhoslávii

Dňa 10. júna uplynie 23 rokov od ukončenia 78 dňového besnenia štátov NATO pod vedením …

One comment

  1. A mnohí ľudia si myslia, že keď voľby vyhrá SMER a HLAS, niečo sa zmení. Tak len pripomeniem, že ako súčasná vláda, tak aj spomínané strany pracujú pre rovnakých pánov a tými nie je národ slovenský ! Veľký reset sa realizuje cez Agenda 2030, ktorú podpísala Ficova vláda, a ktorú v EU pretláča m.in. aj Ševčovič, ich prezidentský kandidát. To hovorí za všetko! Pamätáte sa na začiatok: https://www.topky.sk/cl/11/2121245/Spanielsko-ukazalo-plan-buducnosti–Zabudnite-na-maso–Vlada-chce-zdielanie-domov-a-nove-vysoke-dane ??? Tak sa ľudia konečne preberte !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.