Núdzový stav je nutný pre podávanie vakcín, lebo ich použitie zakazuje priamo smernica EÚ

Podľa vysvetlenia ŠUKL –  Štátny ústav na kontrolu liečiv, vo svojom dokumente: „ Vývoj vakcínna prevenciu ochorenia COVID19 “, uvádza že akékoľvek látky, ktoré obsahujú GMO zložky sú v EÚ zakázané.

https://www.loc.gov/law/help/restrictions-on-gmos/eu.php

Pre to vzniklo nariadenie Europského parlamentu a rady (EU) 2020/1043 z 15 júla 2020 o vykonávaní klinického skúšania liekov na humánne použitie určených na liečbu alebo prevenciu ochorenia spôsobeného koronavírusom (COVID-19), ktoré obsahujú geneticky modifikované organizmy alebo z nich pozostávajú, a o dodávaní týchto liekov na základe ktorého sa pre klinické skúšania vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19 (a tiež pre liečbu ochorenia COVID-19), ktoré obsahujú GMO alebo z nich pozostávajú, dočasne povolí výnimka od určitých ustanovení smernice o GMO.

Výnimka sa navrhuje uplatniť len na obdobie, počas ktorého sa situácia spôsobená ochorením COVID-19 bude považovať za núdzový stav v oblasti verejného zdravia a len na činnosti potrebné počas klinického skúšania a na použitie v núdzových prípadoch v súvislosti s ochorením COVID-19.

zdroj: https://allianceforscience.cornell.edu/blog/2020/12/yes-some-covid-vaccines-use-genetic-engineering-get-over-it/ (odkaz je tu len ako dôkaz, s textom sa nestotožňujeme, ide o aktivitu fanatických experimentátorov na ľudskom zdravi, eventuálne osôb napojených na farma lobby)

Všetky vakcíny používané na Slovensku vrátane Sputnik V obsahujú genticky modifikované organizmy alebo látky vytvorené genetickou modifikáciou. Kedže aktuálne prebieha záverečná fáza klinického testovania vakcín na COVID-19 je nevyhnutná existencia núdzového stavu. Nebyť núdzového stavu, použitie vakcín COVID-19 s obsahom GMO zakazuje samotná EÚ.

https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/bezpecnost-liekov/vakciny/vyvoj-vakcin-na-prevenciu-ochorenia-covid-19-1?page_id=5467

Núdzový stav = očkovanie experimentálnymi vakcínami na COVID-19 (printscreen zo SUKL)

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/?uri=uriserv:OJ.L_.2020.231.01.0012.01.SLK&toc=OJ:L:2020:231:TOC

autor: Marek

   Send article as PDF   

Check Also

Vakcíny Sputnik voči COVID-19 sa idú testovať v Rusku na deťoch od 6 do 11 rokov

Na Slovensku očkovanie na COVID rieši málokto. Od decembra 2023 sa štatistiky prestali zverejňovať. Dovtedy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *