V Belgicku rozdávali rúška, ktoré obsahujú rakovinotvorné nanočastice, verejnosť je zhrozená

Rúška, ktoré poskytla zdarma svojim občanom belgická vláda, môžu obsahovať škodlivé nanočastice striebra a oxidu titaničitého. Informáciu zverejnil belgický inštitút pre verejné zdravie Sciensano. Podľa ministerstva zdravotníctva by sa rúška nemali ďalej používať. Vo štvrtok o tom informoval spravodajský portál Politico.

Vláda objednala 15 miliónov týchto rúšok od luxemburskej spoločnosti Avrox, pričom 5 miliónov z nich už rozdala občanom prostredníctvom lekární. Na základe zistení škodlivín by sa však tieto rúška nemali ďalej používať a ani distribuovať, uviedla vláda.

„Na rúškach sa nachádza povlak z iónov striebra a oxidu titaničitého… Ak sa tieto látky uvoľnia vo vyšších koncentráciách, môžu vyvolať nepriaznivé účinky,“ povedal toxikológ.

V prípade oxidu titaničitého ide o možné respiračné problémy a v dlhšom časovom horizonte môže spôsobiť aj rakovinu. Pri pokusoch na potkanoch spôsoboval fibrózu (poškodenie pľúc ako pri COVID-19 ochoreni), chronický zápal, nádory. Prechádza cez membrány, teoreticky aj cez hematoencefalickú priamo do mozgu. 

Podľa expertov, čim viac sa maska umýva, tým väčšia je šanca uvolnenia rakovinotvorných nanočastíc. 

https://www.ta3.com/clanok/1204001/belgicko-rozdavalo-ruska-ktore-mozu-ludom-sposobit-rakovinu.html

Belgická firma Avrox sa však obsahom týchto rakovinotvorných látok nepochválila. Ostatné opisy na stránke sú priam dokonalé. Podobne ako pri vakcínach a naivní ľudia dôverujú reklame…a marketingu výrobcov…

zdroj: http://www.avrox.com/our-products

https://www.rtbf.be/info/belgique/detail_les-autorites-retirent-de-la-circulation-le-masque-avrox?id=10705270

 

Check Also

Francúzsko začalo tvrdú diskrimináciu neočkovaných

Do krajiny môžu vstúpiť len očkovaní vakcínou od Pfizeru, Moderny, AstraZenecy, Janssenu. https://www.france24.com/en/europe/20210714-france-only-allowing-in-overseas-visitors-vaccinated-with-eu-approved-doses Vo Francúzsku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.