MUDr. Piják vysvetľuje ako Matovič porušil 10 dňovú karanténu

V piatok podvečer prišiel pre mnohých šok. Na šiesty deň od kontaktu s pozitívne testovanou osobou sa premiér Igor Matovič objavil na verejnej tlačovke spolu s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím a prezidentom Slovenskej spoločnosti infektológov Pavlom Jarčuškom. V karantene bol od stredy, číže už na 3.deň porušil karanténu.

zdroj: https://www.bystricoviny.sk/titulka/premier-matovic-sa-pocas-desatdnovej-povinnej-karanteny-objavil-na-verejnej-tlacovke-mikas-a-policia-mlcia/

Ako vidieť Matovič si znova vytvoril vlastné pravidla, ktoré neplatia pre bežných občanov. To je typické pre narcistické poruchy osobnosti – nerešpektovanie nariadení iných, pocit vlastnej výnimočnosti a nenahraditeľnosti. 

 

MUDr Piják: Negatívny PCR test do menej ako siedmich dní po vystavení sa kontaktu s infikovanou osobu je veľmi zlým indikátorom toho, či má človek vírus, alebo nie. Lepším indikátorom je negatívny test medzi siedmimi a desiatimi dňami od vystavenia od kontaktu s infikovanou osobou. Matovič mal byť preto v karanténe 10 dní. Ľudia, ktorí majú pozitívny test na vírus, ale nikdy sa u nich nevyvinú príznaky v priebehu nasledujúcich 10 dní po testovaní, už pravdepodobne nie sú nákazliví, opäť však existujú zdokumentované výnimky. Preto niektorí odborníci stále odporúčajú až 14 dní izolácie.

 

Matoviča nahlásil hlavnému hygienikovi Mikasovi poslanec Blaha: https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/06/blaha-nahlasil-matovica-na-hygienu-porusil-totiz-podmienky-karanteny/

Check Also

Lekár varuje: Izoprinosin môže uškodiť a môže byť zodpovedný za zvýšenú úmrtnosť na Slovensku

ISOPRINOSINE ® NIE JE LEPŠÍ NEŽ NIČ, ALEBO CESTA DO PEKIEL JE DLÁŽDENÁ DOBRÝMI ÚMYSLAMI …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This