Lipanthyl – Fenofibrát môže redukovať závažnosť COVID-19 na úroveň chrípky

Prišli na to Izraelskí vedci. Ti pozorovali, že fenofibrát brzdí množenie vírusu až ho môže úplne zastaviť. Vírusy a parazity potrebujú k svojmu množeniu dostať sa do bunky, inak nie sú schopné sa množiť. Vedci pozorovali, že vírus SARS-COV-2 zabraňuje spaľovaniu cukrov klasickou cestou a to vedie k hromadeniu tukov vo vnútri pľucných buniek. Takýto stav vírus potrebuje na svoje množenie.

Toto poukazuje aj na fakt, prečo je COVID-19 najnebezpečnejši pre ľudí s vysokým obsahom cukru v krvi (diabetici) a vysokým cholesterolom (resp. obézni).

Vedci následne skúmali lieky, ktoré znižujú tuky v bunkách. Tak prišli k Fenofibrátu, ktorý stimuluje bunky k spaľovaniu tukov a tým dôjde k vyčerpaniu zdrojov („potravy“) pre množenie vírusu. Výsledkom bolo, že vírus na liečbe fenofibrátom do pár dni zmizol.

Pozorovanie opakovane potvrdilo účinnosť Fenofibrátu u rôzných foriem poškodenia pľúc.

zdroj: https://www.jpost.com/health-science/hebrew-u-scientist-drug-could-eradicate-covid-19-from-lungs-in-days-635028

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04517396

Pozor: Liek ako všetky ostatné lieky má vedľajšie účinky a jeho užívanie v prípade, že vám nič nie je, sa neodporúča.

zdroj: FB/MUDr. Radoslav Čičala

Check Also

OBVIŇUJÚ NÁS, ŽE ZABÍJAME PACIENTOV. IVERMEKTÍN NEZABERÁ.„REBUTTAL“ NEHORÁZNYCH KLAMSTIEV DEZINOFORMÁCIÍ, KTORÉ UVIEDOL HLOŽNÍK ROHOVORE S EVOU STRUHARŇANSKOU, II. ČASŤ.

Autor: MUDr. Michal Piják MUDr. HLOŽNÍK – Odpoveď na otázku: A ivermektín nefunguje?Na základe nielen našich skúseností …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.